Mayweather Jr. vs. Pacquiao: největší boxerský duel se blíží

Manny
Zdroj: oficiální zdroj
Manny "Pacman" Pacquiao (vlevo) vs. Floyd "Krasavec" Mayweather Jr.

Nejlepší boxeři světa Manny Pacquiao a Floyd Mayweather Jr. by se měli utkat před stotisícovou návštěvou už v březnu.

Toužebně očekávaný souboj je na spadnutí. Dosud neporažený Floyd Mayweather Jr. by se měl postavit Filipínci Manny Pacquiaovi, který se nedávno zapsal do historie, když získal titul světového šampiona již v sedmé váhové kategorii. Duel se podle všeho uskuteční ve Spojených státech amerických, bojovat se bude ve welterové váze a utržený zisk bude rekordní.


Neporažený proti rekordmanovi


"Několikrát už šel k zemi a skončil poražen. Vítězem budu já," je přesvědčený Američan Mayweather, který se v září vrátil do ringu po dvouleté odmlce. Jeho smělá slova jsou podložena jasně hovořící statistikou - mezi profesionály je ze 40 duelů neporažen, ve 25 případech pak zvítězil K.O.


Podívejte se, jak Krasevec poslal při svém posledním duelu už ve druhém kole k zemi Marqueze:


Do druhého rohu by se proti němu měl postavit filipínský národní hrdina Pacquiao, který dokázal ovládnout všech sedm váhových kategorií, v nichž doposud boxoval. Třicetiletý borec zatím absolvoval 55 duelů, v 50 případech odcházel s rukama nad hlavou, třikrát prohrál a dvakrát skončil duel remízou.


Mayweather: Pacquiao je dobrý bojovník


Pacquaio prožil posledních 12 měsíců snů, když postupně porazil Zlatého hocha Oscara de la Hoyou, Hitmana Ricky Hattona a naposledy v listopadu tohoto roku také suverénně Miguela Cotta v boji o titul organizace WBO ve welterové váze.


Takhle poslal Pacman k zemi Rickyho Hattona:


"Pacquiao je dobrý bojovník, ale já jsem v branži dlouhou dobu a v boxu dominuji už dobrých patnáct let," zhodnotil pro televizní stanici HBO své šance Mayweather. Dvaatřicetiletý Američan se po dvouletém odpočinku zatím utkal jen s Juanem Manuelem Marquezem, kterého v září přetlačil na body.


O blížící se souboj století je samozřejmě obrovský zájem, není tedy divu, že se o pořadatelství duelu strhla tuhá bitva. Obvykle využívaná MGM Aréna v Las Vegas má absolutně nedostačující kapacitu, proto se boxerský svátek přesune buď na stadion dallaských Kovbojů, nebo do arény Superdome v New Orleans. Oba tyto stánky mohou nabídnout až 100 tisíc diváckých míst. Jedno je tak jisté již teď - příjmy ze vstupného překonají stávající rekord, kterým je zisk ve výši 18,4 milionu dolarů z duelu De la Hoya vs. Mayweather Jr.

dfk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FCSB - FC Slovan Liberec

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program