MAXIMUM adrenalinu na vodě? Zajeďte do Štěchovic na vodní skútry

Pokud chcete vidět mezinárodní závody v jízdě na vodním skútru a užít si tak spoustu zábavy, zajeďte v sobotu 24. července do Štěchovic u Prahy.

Hrátky na vodním skútru můžete vidět prakticky u jakéhokoli moře. Tato adrenalinová zábava už si ale našla své fanoušky i v Česku a není proto divu, že se v sobotu koná již druhý ročník závodů na vodních skútrech s názvem SKI-JET. tentokrát se jich zúčastní i borci ze Slovenska a Německa.
 

Stejně jako v loňském roce budou místem konání Štěchovice u Prahy. V krásném údolí Vltavy pod Štěchovickou přehradou, jen pár km od jejího malebného soutoku se Sázavou, si tak můžete užít nádherný den plný adrenalinu a vzrušení.
 

Všechny otázky k akci SKI-JET i dotazy týkající se používání a závodění na vodních skútrech vám zodpoví předseda České sportovní asociace vodních skútrů Miroslav Dražil. Ten bude dnes od 20 hodin hostem on-line rozhovoru. Otázky jí už nyní můžete pokládat kliknutím SEM.
 

Adrenalinová zábava pro všechny
 

Tento letní sport vám umožní požitek z rychlé jízdy a také kousek dobrodružství s nebezpečím. Jinými slovy sport na léto jako stvořený.

GALERIE: vodní skútry

1
/
10
Zdroj: Oficiální zdroj
Vodní skútr - 10

Když přijdete mezi skútrové nadšence, netrvá dlouho a začnou burácet motory. Během chvíle se pak stroje spustí na vodu, chlapíci v neoprenech na ně naskáčou jako se na divokém západě naskakovalo na koně a ďábelská jízda plná akrobatických kousků může začít. Jak se můžete přesvědčit na videu, dají se na vodních skútrech dělat opravdu velké divy.
 

Výhody a nevýhody
 

Skútry se využívají v armádě a při záchranných akcích. Tato malá plavidla se totiž dostanou do úzkých i mělkých vod bez problémů. Obyčejní lidé se s nimi setkají spíš jako s formou zábavy. Problémy nastávají na legislativní úrovni, kdy milovníci tohoto sportu musí řešit spory s ochránci přírody a rybáři, kteří poukazují na poškozování vody. Dále naráží na fakt, že používání těchto plavidel na českých řekách je omezeno jen na pár míst v republice.

Právě proto si nenechte závody ve Štěchovicích ujít. Kromě skvělé zábavy se můžete dozvědět více o tomto sportu i tom, kde a jak jej lze v České republice provozovat. Nebo se zeptejte Miroslava Dražila, který bude hostem on-line rozhovoru.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program