je to venku!

Mám vztah s mužem, přiznal olympijský medailista Daley (19)

Tom Daley
Zdroj: isifa.com

Britský skokan do vody Tom Daley přiznal, že má vztah s mužem. Bývalý mistr světa a Evropy to uvedl v pětiminutovém videu, které umístil na sociální síť YouTube, aby ukončil spekulace o své sexualitě.

"Letos na jaře se můj život dramaticky změnil. Potkal jsem někoho, s kým se cítím šťastně a bezpečně a vůbec skvěle. A ten někdo je muž," řekl devatenáctiletý Daley.

 

"Trochu mě to překvapilo, i když jsem měl někde vzadu v hlavě pocit, že se něco takového může stát. A na jaře mi to všechno docvaklo," uvedl bronzový medailista z loňských olympijských her v Londýně. "Samozřejmě se mi pořád líbí dívky, ale teď prostě chodím s klukem a nemůžu být šťastnější," dodal.

 

 

Daley se po svém přiznání dočkal slov podpory například od zástupců organizací za práva gayů, ale také od předsedy anglické plavecké asociace Edwarda Lorda. "To, že je jedním z prvních britských olympioniků, který udělal coming out, je od něj velmi statečné," řekl Lord.

 

Daley je v Británii sportovní celebritou od dětství. Už ve třinácti letech se stal mistrem Evropy, v patnácti byl mistrem světa a loni získal bronz na domácích OH. "Myslím, že v podstatě o nic nejde, ne?" řekl ke svému dnešnímu oznámení. "Stále jsem Tom a stále chci získat olympijské zlato v Riu de Janeiro pro Velkou Británii," řekl.

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:45 02:25

   Fotbal: Stade Reims - Stade Rennes

   02:25

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   02:50

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:05 02:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Washington Capitals

   02:45

   Házená: Frisch Auf! Göppingen - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: LB Châteauroux - RC Lens

   10:45

   Ligue 1 Highlights (25)

   11:45

   UFC Reloaded (16)

   12:30

   Laax Open

Celý Program