Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

je to venku!

Mám vztah s mužem, přiznal olympijský medailista Daley (19)

Tom Daley
Zdroj: isifa.com

Britský skokan do vody Tom Daley přiznal, že má vztah s mužem. Bývalý mistr světa a Evropy to uvedl v pětiminutovém videu, které umístil na sociální síť YouTube, aby ukončil spekulace o své sexualitě.

"Letos na jaře se můj život dramaticky změnil. Potkal jsem někoho, s kým se cítím šťastně a bezpečně a vůbec skvěle. A ten někdo je muž," řekl devatenáctiletý Daley.

 

"Trochu mě to překvapilo, i když jsem měl někde vzadu v hlavě pocit, že se něco takového může stát. A na jaře mi to všechno docvaklo," uvedl bronzový medailista z loňských olympijských her v Londýně. "Samozřejmě se mi pořád líbí dívky, ale teď prostě chodím s klukem a nemůžu být šťastnější," dodal.

 

 

Daley se po svém přiznání dočkal slov podpory například od zástupců organizací za práva gayů, ale také od předsedy anglické plavecké asociace Edwarda Lorda. "To, že je jedním z prvních britských olympioniků, který udělal coming out, je od něj velmi statečné," řekl Lord.

 

Daley je v Británii sportovní celebritou od dětství. Už ve třinácti letech se stal mistrem Evropy, v patnácti byl mistrem světa a loni získal bronz na domácích OH. "Myslím, že v podstatě o nic nejde, ne?" řekl ke svému dnešnímu oznámení. "Stále jsem Tom a stále chci získat olympijské zlato v Riu de Janeiro pro Velkou Británii," řekl.

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: Stade Reims - Racing Strasbourg

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   12:00

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   12:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wales - Anglie

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   FIVB Vídeň - Highlights

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   12:00

   Cape Pioneer Trek

   12:30

   Cape Pioneer Trek Finals

Celý Program