video šílená nehoda

Mám obrovský strach, říká zdrcený cyklista. Zatím neví, zda žena, kterou přejel, přežije

Johan Van Summeren a závod Okolo Flander
Zdroj: Tim de Waele/TDW Sport
Johan Van Summeren a závod Okolo Flander

Závod Okolo Flander, tradiční cyklistická klasika, která se z velké části jede po kočičích hlavách, byla tentokrát drastická nejen pro cyklisty. Po srážce s divačkou prožívá Johan Van Summeren těžké chvíle. Vůbec netuší, zda žena, kterou srazil, přežije.

Již 98. ročník závodu, jedné z jarních klasik, byl poznamenán množstvím pádů. Nejvíce se ale mluví o karambolu Johana Van Summerena ze stáje Garmin, který v městečku Wielsbeke na ostrůvku při průjezdu městem srazil neukázněnou divačku.


Zatímco on sám vyvázl z děsivé nehody skoro nezraněn a brzy opustil nemocnici, žena je v kritickém stavu a na sociálních sítích se šíří zvěsti, že již zemřela.Cyklisté měli za sebou teprve 60 kilometrů a tak tempo bylo hodně vysoké. Vepředu byla skupinka uprchlíků a peleton stíhal čelo závodu. Na kruhovém objezdu někteří závodníci zvolili cestu okolo ostrůvku a čtyři diváci zůstali uvězněni mezi cyklisty. Bylo jen otázkou štěstí či neštěstí, zda všichni přežijí bez újmy.


Bohužel tentokrát to nedopadlo dobře. Johan Van Summeren zavadil o obrubník a zřítil se mezi lidi. Spadl do měkkého, pod ním zůstala pětašedesátiletá žena. Bohužel.


PSALI JSME


Organizátoři závodu nechtěli situaci vůbec komentovat a celý večer belgická média přinášela zprávy, že žena je na jednotce intenzivní péče. "Organizace lituje nehody a soucítí s rodinou," stálo dál v tiskové zprávě.


V době zveřejnění bylo známo, že neukázněné ženě bylo 65 let a její stav byl stabilní, ale kritický. Ještě během závodu komentátoři dostali zprávu, že podstoupila operaci mozku. Nikdo neprozradil, v jaké nemocnici leží, ale podle mapy se dalo usuzovat, že v nejbližším nemocničním zařízení ve Waregemu.


To Van Summeren, který před třemi lety vyhrál nejuznávanější klasiku Paris - Roubaix dlouho vůbec nechápal, jak mohl vyváznout. Jeho oko zdobil monokl, ale i na tvrďákovi byl vidět pohnutí.


"Já jsem v pořádku, mám sice několik stehů a zalité oči, ale to opravdu není důležité. Mám obrovský strach," řekl k incidentu.


Třiatřicetiletý cyklista prožil asi nejděsivější chvíle života. A stále prožívá. Nikdo netuší, zda se žena zotaví. "Jak se to stalo? Vůbec nechci řešit detaily, nebo na někoho házet vinu. Bylo to strašně rychlé," snažil se tišit emoce Van Summeren.


"Nemyslím si, že dnes usnu. A mohla to být tak krásná neděle," dodal. Obrázky to byly děsivé a fakt, že žena ztratila při nárazu botu, jen přidává na temných prognózách.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2018

   09:00 11:00
   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

Celý program