Krpálek: Medaile z MS tady nebyla dvacet let

Lukáš Krpálek
Zdroj: oficiální zdroj
Lukáš Krpálek

Judista Lukáš Krpálek vybojoval v Paříži po dvaceti letech pro české mužské judo medaili z mistrovství světa, v kategorii do 100 kilogramů získal bronz.

Dvojnásobný juniorský mistr světa hovořil o svých dojmech na pondělní tiskové konferenci v Praze.
 

"Jakmile jsem prošel opravou, myslel jsem jen na to, že medaile tady nebyla dvacet let, a že to konečně musí vyjít," řekl rodák z Jihlavy. "Hrozně mě to vždycky nakoplo," přiznal. Svého předchůdce Jiřího Sosnu dobře zná, ačkoli v době, kdy Sosna přivezl bronz z Barcelony 1991, nebyl Krpálkovi ani rok. "Když jsem přišel do Prahy, on trénoval na Folimance. I dnes si spolu občas ještě zatrénujeme, je mu padesát, ale v postoji mě dokáže pěkně potrápit, sílu má furt strašnou. Jinak už ale ze mě začíná být hotovej," zasmál se dvacetiletý Krpálek.
 

Oslavy kýžené medaile začaly v sobotu už cestou z pařížské haly Bercy. "Ta hlavní oslava mě teprve čeká, ale trochu zapít jsme to museli hned na místě. Byl jsem vyřízený, šest zápasů, co jsem absolvoval, je hodně. Ale muselo se to zapít," přiznal Krpálek.
 

"Medaile se musela vykoupat v šáňu, aby přivedla další," připomněl reprezentační trenér Petr Lacina starou judistickou tradici. Lacinu potěšilo, že Pařížané českého medailistu venku poznávali a gratulovali mu. "To by se v Čechách asi těžko stalo, ale ve Francii je judo velmi populární," vysvětlil.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Krpálka nyní čeká jen pár dnů volna, pak se vrhne do přípravy na olympiádu v Londýně. "Bude to spíš hodně tréninků a soustředění a málo startů, není už potřeba honit body," vysvětlil Krpálek, který letos vyhrál tři závody Světového poháru. Má dokonce velkou šanci, aby se v Londýně ocitl mezi osmičkou nasazených. "Může to být velká výhoda, lepší soupeře bych pak potkal až ve druhém nebo třetím kole. Ale tam už bude každej ostrej," upozornil Krpálek, který je v necelých jedenadvaceti letech mladší než většina jeho soupeřů.
 

Krpálek se už těší, až se dostane domů za rodinou. "Všichni byli z medaile nadšení. A já se nejvíc těším na dědu, máme spolu takovou sázku," řekl potutelně. "Už když jsem se stal juniorským mistrem světa, vyhrál jsem nad ním sázku, vyholil jsem mu na hlavě pankáče a obarvil na rezato, a on s tím musel týden chodit. A teď jsme se vsadili znovu, vyhrál jsem medaili, takže i sázku, a už tuším, jaký účes mu připravím letos. Tentokrát bude muset navíc oběhnout vesnici, kde máme chatu. Bude to moc hezké," smál se bronzový medailista.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finále Východní konference NHL 2019

   23:20 01:00
   01:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 01:00
   01:00

   Zvedni se z gauče (8)

   01:15

   Tipsport Premier League 2020

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program