Kreuziger začal přípravu na novou sezonu, s týmem odletí do Itálie

Český cyklista Roman Kreuziger, který je členem kazašské formace Astana, se už připravuje na novou sezonu. V pondělí odletí na první soustředění do italského střediska Montecatini.

Kreuzigera čeká druhý rok v Astaně, která jej považuje za jednoho z lídrů. Na sezonu se začal připravovat nedávno, jeho tréninkové davky ale nejsou delší než tři hodiny denně.
 

"Do neděle zůstávám v Česku a v pondělí nám začíná první soustředění s Astanou. Budeme tři dny v italském lázeňském středisku Montecatini Terme. Už jsme tam byli před rokem a půjde o úvodní setkání kompletního týmu. Budeme se fotit, zkoušet oblečení, absolvujeme i lékařské testy," říká český cyklista. Další část soustředění bude mít Astana ještě jižněji. "Přesuneme se do španělského Calpe. Vloni jsme tam byli až v lednu, teď už tam vyrážíme touhle dobou. Každopádně právě v Calpe sednu poprvé na silniční kolo," dodává Kreuziger.
 

Stáj Astana zůstane ve Španělsku do 10. prosince a Kreuziger se chce vrátit ještě vrátit na Malloru a do posledních dnů před vánočními svátky trénovat.
 

"Program na novou sezónu je v podstatě hotov, ale stále se o nějakých věcech bavíme. Proto vás nechám ještě pár dní v napětí," říká. Doposud není totiž jasné, zda se zúčastní Giro d´Italia nebo Tour de France.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:45 21:00

   SkiTour 2020 - ohlédnutí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:15

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:20

   Finálová série NBA 2018

   21:20

   Fotbal: MLS - Efekt Davida Beckhama

   22:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Míření

   22:05

   World Darts Championship 2020

   01:25

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:40

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

Celý Program