velký přestup

Kreuziger odchází z Astany. Stal se parťákem Contadora

Cyklista Roman Kreuziger už není jezdcem stáje Astana. Upsal se na tři roky dánské formaci Saxo Bank-Tinkoff Bank, kde bude kolegou španělského hvězdy Alberta Contadora.

O přestupu z Astany, kde Kreuziger strávil dva roky, se dlouho spekulovalo, ale teprve teď je to oficiální.
 

"Tým mě chtěl už v době, než jsem podepsal do Astany. Ale tenkrát jsme se nedohodli. Teď jsem vybíral asi z pěti nabídek a vzhledem k dalšímu růstu i budoucnosti byl Saxo Bank-Tinkoff Bank nejlepším řešením," uvedl Kreuziger.
 

Při Kreuzigerově rozhodování prý sehrál velkou roli fakt, že dánskou stáj vede někdejší cyklistická hvězda Bjarne Riis. "Kdo pod ním pracoval, zvedl se a byl dobrý. Já po dvou letech potřebuju někoho, kdo mě srovná a uvede na správnou lajnu," řekl.
 

"Roman je jezdec, kterého jsem chtěl mít v týmu už před několika lety, a jsem rád, že jsme se teď dohodli," uvedl Riis na internetových stránkách stáje.
 

"Bezpochyby s ním přichází do týmu významná síla, může vyhrávat klasiky i etapové závody a má potenciál ke zlepšení. Na tom budeme tvrdě pracovat," doplnil osmačtyřicetiletý majitel týmu a manažer.
 

Kreuziger, který v dresu Astany po předchozím osmém a devátém místě na Tour de France, skončil loni až na 112. příčce a letos do slavného závodu ani nenastoupil, se s Astanou rozchází v dobrém.
 

"Byla to (v Astaně) dobrá zkušenost, které nelituju. Určité věci byly super, určité míň. Mrzí mě, že se na největších závodech nepovedly úplně podle představ výsledky, kvůli kterým jsem tam šel," přiznal Kreuziger.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program