Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Kostelecký: Pro olympijskou nominaci jsem víc udělat nemohl

David Kostelecký
Zdroj: Mediafax
David Kostelecký

Dvě účastnická místa na OH 2012 v trapu už před Davidem Kosteleckým vystříleli Jiří Gach a Jiří Lipták.

Střelec David Kostelecký plánuje příští sezonu výhradně s ohledem na olympiádu v Londýně a věří, že tam bude startovat, přestože o dvě účastnická místa se ucházejí tři čeští reprezentanti. Olympijský vítěz z Pekingu to řekl u příležitosti přijetí armádních sportovců ministrem obrany.
 

Zkušený Kostelecký ví, že příští sezona bude výjimečná. "Každá olympijská sezona je v něčem jiná. Člověk musí přemýšlet trochu jinak, normální vrcholy sezony za vrcholy nepovažovat a všechno směřovat k olympiádě. Protože mistrovství Evropy ani závody Světového poháru takovou váhu mít nebudou. To nejdůležitější bude olympiáda, na tom se všechno staví," má jasno.
 

Pětatřicetiletý Kostelecký, ač obhájce zlata, nemá absolutní jistotu, že na olympiádu pojede. Dvě účastnická místa v trapu už před ním vystříleli Jiří Gach a Jiří Lipták. Kostelecký ovšem odpověděl tím nejlepším způsobem, vybojoval stříbro na letošním evropském i světovém šampionátu.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Je to daleko a nevíme, co bude příští rok. Já jsem se letos snažil moc nemluvit a spíš využít těch posledních dvou závodů a zastřílet dobrý výsledek. To se mi, zaplaťpánbů, podařilo, a teď už to nechám na někom jiném, víc jsem udělat nemohl. Neoficiálně jsem slyšel, že do Londýna bychom měli jet Jirka Lipták a já. Roli určitě ještě budou hrát závody Světového poháru v příští sezoně. Na olympiádu by měli jet ti, kteří na tom budou nejlíp. Pokud by se jednomu z nás nedařilo, může vypadnout ze hry," tvrdí Kostelecký.
 

Střelci se nyní musí přizpůsobit změnám v kalendáři Světového poháru. "Právě jsme ve fázi plánování, někdy to není jednoduché, ale, upřímně řečeno, jsme rádi. Měli jsme závodit hned první týden v březnu v Egyptě, ale kvůli tomu, co se tam děje, nám to přesunuli na začátek května do Itálie. To nám vyhovuje, protože připravovat se v našich podmínkách na březen je docela šibeniční termín. Takhle budeme mít větší pohodu," vysvětlil Kostelecký.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:30 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   14:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   17:15

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   18:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   19:00

   Fotbal: Orlando City SC - Sporting Kansas City

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:40

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

   14:55

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - Racing Strasbourg

   19:00

   Běhej lesy – Bílá

   19:10

   Attakwas Extreme

Celý Program