Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video jak to dokázala?

Žádný doping! JARMILA měla TURBO. Podívejte se, jak ničila soupeřky

Tohle video obletělo svět. A pozor, nejedná se o 30 let starý světový rekord na 800 metrů. Jarmila Kratochvílová uměla i kratší distanci a i díky ní sbírala medaile sestava čtvrtkařské štafety. Jen se podívejte, jak zlikvidovala náskok Německa a Ruska.

Česká atletika na před 30 lety, to nebyla jen Jarmila Kratochvílová. Ve vrhu koulí válela Helena Fibingerová, na atletickém oválu Kratochvílovou doplňovaly Milena Matějkovičová, Zuzana Moravčíková a Táňa Kocembová.
 

Jarmila Kratochvílová 26. července 1983 vytvořila fenomenální světový rekord na osmistovce. Její další fantastický výkon přišel za měsíc. V Londýně se konal 20. a 21. srpna Evropský pohár. České atletky bojovaly o body do konečného pořadí a vítězství ve čtvrtkařské štafetě by se hodilo. Na předposledním úseku běžela Táňa Kocembová a předávala Kratochvílové s 15ti metrovou ztrátou. Ještě v průběhu posledního úseku to vypadalo, že Češky nemají šanci. Jarmila Kratochvílová ale na posledních 150 metrů zařadila turbo...


ČTĚTE TAKÉ


První odpadly Němky, a nakonec i Ruska Maria Piniginová... Za zmínku stojí i úžas komentátora. Jenže pak i komentáře diváků. Nikdo nevěřil, že česká atletka vyprodukovala bez zakázaných prostředků. Kratochvílová dodnes tvrdí, že nedopovala.


Sama pak připravovala i jiné úspěšné atletky. "Cestou, jako jsem šla já, dospěla k titulu mistryně světa na stejné trati 800 m z čáslavského stadionu Lída Formanová, kterou trénuji. Ta prošla všemi možnými testy včetně testů na krevní doping vždy s negativním výsledkem," řekla kdysi ve své zpovědi pro server idnes.


Kratochvílovou mrzí, že se v souvislosti s jejími výsledky mluví právě a jen o dopingu. "Brzy jsem pochopila, že mnozí novináři však chtějí slyšet něco jiného, chtějí "ulovit" moje přiznání," řekla. Fakt je ten, že českou atletickou legendu nikdo nikdy neodhalil...

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Epic 2019 - Best of men

   11:35

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   09:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:00

   MAXI TIP Poker Tour (3)

   10:30

   MS v kuželkách 2019

   11:00

   Element (389)

   11:15

   RunTour – Ostrava

Celý Program