video jak to dokázala?

Žádný doping! JARMILA měla TURBO. Podívejte se, jak ničila soupeřky

Tohle video obletělo svět. A pozor, nejedná se o 30 let starý světový rekord na 800 metrů. Jarmila Kratochvílová uměla i kratší distanci a i díky ní sbírala medaile sestava čtvrtkařské štafety. Jen se podívejte, jak zlikvidovala náskok Německa a Ruska.

Česká atletika na před 30 lety, to nebyla jen Jarmila Kratochvílová. Ve vrhu koulí válela Helena Fibingerová, na atletickém oválu Kratochvílovou doplňovaly Milena Matějkovičová, Zuzana Moravčíková a Táňa Kocembová.
 

Jarmila Kratochvílová 26. července 1983 vytvořila fenomenální světový rekord na osmistovce. Její další fantastický výkon přišel za měsíc. V Londýně se konal 20. a 21. srpna Evropský pohár. České atletky bojovaly o body do konečného pořadí a vítězství ve čtvrtkařské štafetě by se hodilo. Na předposledním úseku běžela Táňa Kocembová a předávala Kratochvílové s 15ti metrovou ztrátou. Ještě v průběhu posledního úseku to vypadalo, že Češky nemají šanci. Jarmila Kratochvílová ale na posledních 150 metrů zařadila turbo...


ČTĚTE TAKÉ


První odpadly Němky, a nakonec i Ruska Maria Piniginová... Za zmínku stojí i úžas komentátora. Jenže pak i komentáře diváků. Nikdo nevěřil, že česká atletka vyprodukovala bez zakázaných prostředků. Kratochvílová dodnes tvrdí, že nedopovala.


Sama pak připravovala i jiné úspěšné atletky. "Cestou, jako jsem šla já, dospěla k titulu mistryně světa na stejné trati 800 m z čáslavského stadionu Lída Formanová, kterou trénuji. Ta prošla všemi možnými testy včetně testů na krevní doping vždy s negativním výsledkem," řekla kdysi ve své zpovědi pro server idnes.


Kratochvílovou mrzí, že se v souvislosti s jejími výsledky mluví právě a jen o dopingu. "Brzy jsem pochopila, že mnozí novináři však chtějí slyšet něco jiného, chtějí "ulovit" moje přiznání," řekla. Fakt je ten, že českou atletickou legendu nikdo nikdy neodhalil...

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   01:05 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   10:55

   WorldSBK - Emilia - Romagna Round (Tissot Superpole Race)

   11:35

   Kolo pro život - Orlík

   11:50

   Český motorsport 2021 (3)

 • Nova Sport 2

  • KSW 61: Pudzian vs. Juras

   23:05 02:05
   02:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   02:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

   09:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

   10:40

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   10:55

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

Celý program