Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video jak to dokázala?

Žádný doping! JARMILA měla TURBO. Podívejte se, jak ničila soupeřky

Tohle video obletělo svět. A pozor, nejedná se o 30 let starý světový rekord na 800 metrů. Jarmila Kratochvílová uměla i kratší distanci a i díky ní sbírala medaile sestava čtvrtkařské štafety. Jen se podívejte, jak zlikvidovala náskok Německa a Ruska.

Česká atletika na před 30 lety, to nebyla jen Jarmila Kratochvílová. Ve vrhu koulí válela Helena Fibingerová, na atletickém oválu Kratochvílovou doplňovaly Milena Matějkovičová, Zuzana Moravčíková a Táňa Kocembová.
 

Jarmila Kratochvílová 26. července 1983 vytvořila fenomenální světový rekord na osmistovce. Její další fantastický výkon přišel za měsíc. V Londýně se konal 20. a 21. srpna Evropský pohár. České atletky bojovaly o body do konečného pořadí a vítězství ve čtvrtkařské štafetě by se hodilo. Na předposledním úseku běžela Táňa Kocembová a předávala Kratochvílové s 15ti metrovou ztrátou. Ještě v průběhu posledního úseku to vypadalo, že Češky nemají šanci. Jarmila Kratochvílová ale na posledních 150 metrů zařadila turbo...


ČTĚTE TAKÉ


První odpadly Němky, a nakonec i Ruska Maria Piniginová... Za zmínku stojí i úžas komentátora. Jenže pak i komentáře diváků. Nikdo nevěřil, že česká atletka vyprodukovala bez zakázaných prostředků. Kratochvílová dodnes tvrdí, že nedopovala.


Sama pak připravovala i jiné úspěšné atletky. "Cestou, jako jsem šla já, dospěla k titulu mistryně světa na stejné trati 800 m z čáslavského stadionu Lída Formanová, kterou trénuji. Ta prošla všemi možnými testy včetně testů na krevní doping vždy s negativním výsledkem," řekla kdysi ve své zpovědi pro server idnes.


Kratochvílovou mrzí, že se v souvislosti s jejími výsledky mluví právě a jen o dopingu. "Brzy jsem pochopila, že mnozí novináři však chtějí slyšet něco jiného, chtějí "ulovit" moje přiznání," řekla. Fakt je ten, že českou atletickou legendu nikdo nikdy neodhalil...

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:40 04:45

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Házená: Bergischer HC - Frisch Auf! Göppingen

 • Nova Sport 2

  • 02:35 04:00

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

   13:10

   Fotbal: Philadelphia Union - New York Red Bulls

Celý Program