Jamajští sprinteři doma září, pomáhá jim ale vítr

Zatím nejrychlejší byl na Jamajském atletickém šampionátu tréninkový partner Bolta Yohan Blake, který zaběhl čas 9,83. Hodně mu ale pomohl vítr.

Na Jamajce zatím vládne při tamním atletickém šampionátu sprinterům na 100 metrové trati Yohan Blake, tréninkový partner světového rekrodmana Usaina Bolta. Podle páteční zprávy agentury Reuters zaběhl Blake stovku za 9,83, ale s nepovolenou podporou větru.

Jamajští sprinteři, kteří jsou vyhlášenými rychlíky, bojují o účast na MS v jihokorejském Tegu - ve hře jsou tři volná místa. V rozbězích byl zatím nejrychlejší Yohan Blake, když dosáhl času 9,83. V zádech měl ale nepovolený vítr o síle 3,6 metrů za sekundu.

Další rozběhy na sto metrů vyhráli bronzový medailista z MS Asafa Powell (9,99), jeho krajan Steve Mullings (10,13) a Nesta Carter (10,05). Světový rekordman na trati 100 i 200 metrů Usain Bolt na jamajském šampionátu nemusel startovat, protože má jako obhájce prvního místa pro MS volnou kartu.