ATLETICKÁ HVĚZDA V ČESKU

Bolt dorazil do Ostravy a hned chválil Čechy, vlastně Čecha

Jamajský sprinter Usain Bolt, který bude hlavní hvězdou pátečního mítinku Zlatá tretra v Ostravě, přiletěl před šestou do Ostravy na mošnovské letiště. Jako velký fotbalový fanoušek si nenechal ujít finále Ligy mistrů, v němž Petr Čech vychytal pro Chelsea historický triumf.

Fenomenální jamajský sprinter přiletěl v pondělí navečer do Ostravy speciálem z Mnichova, kde v sobotu sledoval finále Ligy mistrů. V pátek se návštěvníci mítinku Zlatá tretra Ostrava mají nač těšit, Bolt chce v olympijské sezoně vylepšit svá maxima na všech tratích a cítí formu.
 

V Ostravě se dvoumetrový sprinter představí už pošesté, z toho popáté v řadě. Loni zkoušel netradiční třísetmetrovou trať, letos se vrátí na svou oblíbenou stovku. Ostrava bude jeho prvním letošním evropským představením.
 

"Do Ostravy se rád vracím, je to jeden z mých nejoblíbenějších mítinku vůbec,“ řekl po příletu na mošnovské letiště, kde speciálem z Mnichova dosedl krátce po půl šesté odpoledne.

Se svým trenérem se na olympijskou sezonu pečlivě připravoval a očekává od sebe jen výborné výkony.
 
"Olympiáda se blíží, hodně jsme pracovali a cíle jsou jasné. Uhájit olympijská prvenství a pokud možno ještě vylepšit své časy,“ naznačil své ambice.
 
Do Ostravy přiletěl Bolt z Mnichova, kde sledoval v sobotu finále Ligy mistrů. A jako fanoušek Manchesteru United asi nemohl přát Chelsea.
 
"Fandil jsem Bayernu, protože můj doktor mu fandí. Myslím, že Bayern byl lepší, ale Chelsea se ubránila,“ popsal své zážitky. Na otázku na českého brankáře Petra Čecha jen uznale pokýval hlavou.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
"Myslím, že to byl klíčový muž Chelsea, už léta patří mezi nejlepší brankáře v Premier League. Bayernu dost šancí vychytal a pak zařídil Chelsea výhru v penaltovém rozstřelu,“ pochválil českého brankáře.
 
Z letadla mu jeho manažer nesl i zápasový míč z finále. "Je to cenný suvenýr, doufám ale, že příště bude na vrcholu stát zase Manchester United,“ přeje si.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program