Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

galerie to se nedělá!

Historky z VIP vězení: Pistorius sebral chudákovi Krejčířovi rotoped!

Oscar Pistorius, Radovan Krejčíř a rotoped
Zdroj: isifa.com
Oscar Pistorius, Radovan Krejčíř a rotoped

Tak se přece jen potkali! Jihoafrický invalidní zabiják Oscar Pistorius a český gauner Radovan Krejčíř sdílí společné prostory ve slavném vězení Kgosi Mampuru. Dokonce se dělili o rotoped! Jenže ten zničehonic zmizel. Možná proto, aby se slavní vězni nehádali.

Je to neuvěřitelně bizarní příběh. Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř tak dlouho unikal po světě, až se ocitl v Jihoafrické republice, kde skončil za mřížemi. A když Oscar Pistorius zabil svou přítelkyni Reevu Steenkampovou, bylo zřejmé, že za mříže zamíří také. Shodou okolností ho šoupli do basy hned vedle českého mafiána. A nebylo by od věci, aby se Radovan Krejčíř nepochlubil novou známostí...


16

GALERIE: Vězení pro Oscara Pistoriuse

Zdroj: isifa.com

Vězení pro Oscara Pistoriuse - 4

Hodnocení:


Za všechno může rotoped, o který Krejčíř požádal a na kterém cvičil. Jenže ten se zřejmě zalíbil i Oscaru Pistoriusovi.
"Moje náčiní bylo při jeho příchodu do tohoto zařízení nabídnuto panu Oscaru Pistoriusovi,... bez mého vědomí," píše Krejčíř ve stížnosti, kterou poslal ze své cely a kterou zveřejnila agentura SAPA. Možná by to ani Krejčířovi nevadilo, kdyby se s Pistoriusem dělili o rotoped a běžecký trenažer. Ten prý ale zmizel! Proto ten povyk.
 

"V důsledku této nepodložené a nevysvětlitelné změny jsem byl 9. listopadu 2014 připraven o svůj trénink, což, jak tvrdím, bylo namířeno přímo proti mně jakožto další forma duševního a citového deptání," stěžuje si Krejčíř v dopise, který rozeslal mimo jiné také jihoafrickému ministrovi vězeňství Michaelu Masuthovi, vedení tamní vězeňské správy, veřejné ochránkyni práv Thuli Madonselaové či nevládní organizaci Amnesty International.


Radovan Krejčíř u soudu
Zdroj: isifa.com


Uprchlý Čech dále tvrdí, že mu není nadále umožňováno stýkat se s jinými vězni. Bylo mu prý vysvětleno, že to je kvůli zdravotním rizikům, protože někteří vězni trpí tuberkulózou nebo planými neštovicemi. "Chápu tyto kroky jako osobní útoky proti mně a domnívám se, že jde o porušování mých lidských a ústavních práv, nehledě na to, že tyto kroky jsou neodůvodněné, nespravedlivé a jsou psychickým a citovým trýzněním," napsal Krejčíř.


"Tato stížnost nemá být chápána jako vyjádření neúcty nebo jako osobní útok na personál tohoto zařízení, ale věřím, že pochopíte nehumánní způsob, jímž je tu se mnou zacházeno," uzavřel Krejčíř.


Krejčíř si rovněž stěžuje, že mu sebrali televizi poté, co se v médiích objevilo tvrzení, že má přístup k satelitní službě DSTV. Krejčíř tvrdí, že mu věznice vzala jeho paměťová média se staženými pořady s českými titulky, materiálem ke čtení a poznámkami k soudnímu procesu. "Dnes (ve čtvrtek) jsem byl informován, že flešky mi byly zabaveny a nebudou mi vráceny," stěžuje si Krejčíř.


Oscar Pistroius
Zdroj: isifa.com Oscar Pistroius


Krejčíř i Pistorius pobývají v pretorijské věznici Kgosi Mampuru. Někdejší český podnikatel je zatím ve vazební cele, protože soudy v Jihoafrické republice projednávají tři trestní kauzy, v nichž figuruje. Obžalován je z únosu, z pašování drog a z pokusu o vraždu. Stíhán je navíc i v Česku, které žádá Jižní Afriku o Krejčířovo vydání.


Pistorius byl v celosvětově ostře sledované kauze v říjnu odsouzen na pět let vězení za zastřelení své přítelkyně, modelky Reevy Steenkampové.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program