Gatlin se vrátil a vyhrál stovku, stačil mu ale průměrný čas

Americký sprinter Justin Gatlin se vrátil na atletický ovál časem 10,24 na stovce a výhrou při mítinku v estonském Rakvere.

Osmadvacetiletý Američan běžel poprvé po čtyřech letech, minulou sobotu mu vypršel čtyřletý trest za doping. Olympijský vítěz stovky z Atén Gatlin nejdříve v Rakvere vyhrál rozběh v protivětru časem 10,34. Ve finále se o desetinu vteřiny zlepšil a porazil o sedm setin svého krajana J-Mee Samuelse.

Gatlin byl suspendován před čtyřmi lety poté, co vyrovnal světový rekord na stovce časem 9,77. O historický zápis ho ale připravil nález zvýšené hodnoty testosteronu. Za druhý dopingový prohřešek dostal osmiletý trest, který mu byl zkrácen na polovinu. Distanc mu vypršel 24. července.

Přesto se předpokládalo, že Gatlin nenajde příliš mnoho závodů, kde by mohl startovat. Evropské atletické mítinky totiž dostaly doporučení nezvat sportovce, kteří mají podobně pošramocenou pověst jako Gatlin. Jenže klání v Estonsku není členem evropských atletických mítinků, a tak účast Gatlina přivítalo.