Florbalové Vítkovice zaplatí za napadení hráče 50 tisíc

Florbalový klub z Vítkovic zaplatí za selhání pořadatelské služby v nedělním druhém extraligovém semifinále s Mladou Boleslaví pokutu 50 tisíc korun.

Trestu neunikl ani hráč hostů Lukáš Brychca. O verdiktu Disciplinární komise České florbalové unie informovaly v pátek webové stránky ČFbU.


Brychca byl během duelu za prakticky rozhodnutého stavu napaden na trestné lavici zástupcem sponzora Vítkovic Martinem Čépem, kterého vyprovokoval nevhodnými výroky. Do incidentu se následně zapojil i jeden z nejlepších extraligových florbalistů Petr Novotný, jenž chtěl svého spoluhráče bránit.


Brychca dostal za nevhodné chování trest na čtyři utkání, Novotný vyvázl s podmínkou na dva zápasy. Mladá Boleslav s ním nicméně nemůže počítat v příštím mistrovském duelu, neboť obdržel červenou kartu. „Z hráčů dostal tvrdší trest Brychca, který před disciplinární komisí potvrdil, že cítí zodpovědnost za vyprovokování celého konfliktu. Naopak u Novotného trestu jsme vzali v potaz, že se snažil zabránit hrozící bitce,“ vysvětlil šéf disciplinární komise Tomáš Březina pro server florbal.cz.


Z Mladé Boleslavi ale nebudou pykat jen Novotný s Brychcou. Klub zaplatí ještě pokutu patnáct tisíc korun. „U Mladé Boleslavi je finanční postih nižší, protože na její straně nebylo pořadatelské provinění, ale pouze provinění způsobem chování,“ objasnil Březina.


Vítkovice naopak tvrdě pykají za prohřešek pořadatelské služby, která nezvládla situaci. Úřadující mistr zaplatí padesát tisíc korun a má podmínečně zavřené hřiště haly Dubina na jedno utkání s podmínečným odkladem na jeden rok. „Někdo bude říkat, že je pokuta malá, protože její maximální hranice je čtvrt milionu, na druhou stranu jde o nejvyšší pokutu, kterou disciplinární komise kdy udělila,“ dodal pro florbal.cz Březina.


Florbalisté Vítkovic vedou v semifinálové sérii 2:0 na zápasy, další duel je na programu v sobotu 27. března na půdě Mladé Boleslavi.

tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 02:05
   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program