Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 11. 2011

Favoritkou ankety Atlet roku 2011 je Špotáková

Barbora Špotáková
Zdroj: Mediafax

Favoritkou na vítězství v anketě Atlet roku 2011, kterou každoročně vyhlašuje Český atletický svaz (ČAS) a jejíž výsledky budou zveřejněny v sobotu večer v Praze, je oštěpařka Barbora Špotáková, která přivezla jedinou českou medaili z mistrovství světa v korejském Tegu.

Do prestižní ankety se podle středeční tiskové zprávy ČAS zapojilo, stejně jako před rokem, 132 hlasujících z řad funkcionářů, trenérů a novinářů. Galavečerem české atletiky, který živě přenáší hlavní program České televize, provede diváky přítomné v sále pražského hotelu Ambassador - Zlatá husa i u obrazovek již popáté moderátorská dvojice Aleš Háma a Monika Absolonová.
 

Vedle nich na pódiu vystoupí zpěváci Karel Gott, Miro Žbirka nebo Jaroslav Uhlíř, ovšem stalo se zvykem, že se o část zábavy stará i některý z oceňovaných atletů. Své pěvecké umění už v minulosti prokázali světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle nebo úřadující halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek Petr Svoboda.
 

Jako každý rok budou vyhlašovaní přivezeni luxusními prodlouženými limuzínami Lincoln. Této výsady však nevyužije čtyřnásobná vítězka ankety Špotáková, která bydlí jen pár kroků od hotelu na Jungmannově náměstí. Všichni obdrží jako ocenění zlatou cihličku, první tři o váze jedné unce (tj. cca 31 gramů), ostatní, včetně trenéra, objevu a juniora roku pak dvacetigramovou.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Poprvé se nejlepší atlet volil v roce 1962 v rámci Československa. Sedmkrát byli jako vítězi vyhlášení koulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, šestkrát pak diskaři Ludvík Daněk a Imrich Bugár a běžkyně Jarmila Kratochvílová. V éře samostatné České republiky si šest vítězství připsal Železný, pět Šebrle a čtyři Špotáková, dvakrát byl Atletem roku desetibojař Tomáš Dvořák a jednou trojskokanka Šárka Kašpárková.
 

V trenérské kategorii (vyhlašované od 1997) zvolili hlasující celkem čtyřikrát desetibojařského kouče Zdeňka Váňu a Rudolfa Černého, pod jehož vedením do loňského roku sbírala úspěchy oštěpařka Špotáková, třikrát pak Šebrleho trenéra Dalibora Kupku. Vloni získala ocenění jako první žena Martina Blažková, trenérka běžecké skupiny „Rychlý holky“, tedy Zuzany Hejnové nebo Denisy Rosolové.
 

Elitní desítka českých atletů roku 2011 (v abecedním pořadí), z níž vzejde vítěz ankety:
výškař Jaroslav Bába, sedmibojařka Kateřina Cachová, překážkářka Zuzana Hejnová, sprinter Pavel Maslák, tyčkařka Jiřina Ptáčníková, čtvrtkařka Denisa Rosolová, překážkář Petr Svoboda, vícebojař Roman Šebrle, oštěpaři Barbora Špotáková a Vítězslav Veselý.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:05 20:50

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:05 19:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

   20:10

   Ligue 1 Preview (33)

   20:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   22:40

   UFC Now (12)

Celý Program