Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2015
to bude řež

Do očekávané akce GCF 31: Cage Fight 6 zbývá méně než měsíc

V pátek 22.května se otevřou brány brněnského Boby centra navštěvníküm nejtvrdšího bojovýho sportu světa, soubojům MMA v osmihranné kleci pod hlavičkou největší české organizace GCF!

Na světě už je i složení hlavního zápasu celého galavečera. Šampiona GCF do 93kg Jiřího Procházku čeká jednatřicetiletý Polák Michal Fijalka, který je mimo jiné veteránem věhlasné evropské organizace KSW, kde v letech 2008 a 2009 vyhrál všechny čtyři své zápasy a v evropvských i světových žebříčcích ho najdeme nad naším"Denisou" ! Fijalka má z celkových osmnácti profesionálních zápasů skóre 13 výher, 4 porážky a jednu remízu. Oproti tomu Procházka se pyšní rekordem 12 výher, 2 porážky a taktéž jedné remízy. Procházka i Fijalka si schodně loni připsali tři vítězství a oba letos v březnu přidali další. Vítězná série Fijalky tak v tuto chvíli čítá celkem pět zápasů, Procházkovo vítězné tažení vloni v prosinci zabrzdili bodový rozhodčí v Moskvě, když jeho zápas s domácím bojovníkem vyhlásili jako remízový. Souboj, jenž kandiduje na jeden z nejočekávanějších květnových zápasu na starém kontinentu, bude bedlivě sledován všemi důležitými promotéry velkých zahraničních organizací. Případná výhra jednomu z borců může otevřít bránu k velkým zápasům!

 

V dalším zápase se představí exšampion GCF v lehké váze David Kozma, který se nachází v nelehké situaci. Poměrně překvapivě prohrál odvetu s vždy nebezpečným veteránem Jaroslavem Poborským, čímž po ztrátě titulu přidal už třetí porážku v řadě. Status bývalého šampiona v kombinaci s vysokým procentem výher před limitem (1 KO a 9 submisí z 12 výher) jej však stále řadí mezi bojovníky, na něž je potřeba dát pozor. Kozmovi je navíc stále pouhých dvaadvacet let. Rovných dvacet profesionálních zápasů, jež má bývalý šampion za sebou, je souborem zkušeností, jakým se v jeho věku může pochlubit jen málokdo. Zástupce PriMMAt Gymu se pokusí zarazit sérii porážek v malém pražském derby v souboji s Michalem Vostrým z Penta gymu. Vostrý je kvalitnějším zápasníkem, než o něm hovoří jeho bilance, která v současnosti čítá šest vítězství a stejný počet porážek. Disponuje solidní odolností a jeho přítomnost v kleci zpravidla zaručuje kvalitní podívanou. Příkladem budiž jeho poslední vítězný zápas, který se odehrál v březnu 2014 na GCF 27 v pražském Podvinném mlýně, kde Vostrý s protivníkem Ivanem Ivankou nastartovali skvělý galavečer. Nutno podotknout, že Michala Vostrého jsme byli zvyklí vídat spíš ve velterové váze, kategorie lehkých vah by mu mohla sedět daleko líp.

 

Ve váze do 77kg se uskuteční odveta pražského Matuše Juráčka a David Ziopulosose z KBC Příbram. Ziopulos si po dvou porážkách v roce 2013 vybral delší pauzu, k dalšímu zápasu nastoupil až na nedávné akci GCF Challenge: Back in the Fight 4 doma v Příbrami, kde udělal publiku radost superrychlým knokautem za pětadvacet vteřin. Ani jedno z jeho dosavadních deseti utkání v profesionálním MMA nedošlo až k bodovému rozhodnutí, za pěti výhrami Ziopulose se skrývají čtyři submise a právě již zmiňovaný nedávný knokaut. Talentovaný Matúš Juráček si rovněž od profesionálního MMA odpočinul, sbíral však vítězství mezi amatéry, a to jak v MMA, tak i v boxu. Jeho profesionální bilance čítá dvě výhry a jednu porážku, přičemž ke všem třem zápasům nastoupil fanoušek Slavie Praha na akcích GCF. Jediným profesionálem, který dokázal Juráčka porazit, byl právě Ziopulos, který nad ním na GCF 18 v prosinci 2012 zvítězil pákou na koleno ve druhé minutě úvodního kola. Juráček tak má o motivaci do odvety postaráno.

 

Další západ bude soubojem do 66kg. Na svůj třetí zápas v GCF se připravuje další zástupce Jetsaam Gymu Brno Jiří Flajsar, který se utká s Václavem Šťastným z Jihlavy. Flajsar k prvním dvěma zápasům na GCF nastoupil ještě jako zápasník hodonínského Magnum Gymu právě na hodonínských akcích GCF, kde si připsal jednu remízu a poté podlehl Janu Rumpelovi. Loni v červnu na GCF 28: Cage Fight 4 v Brně se Flajsar dočkal své první výhry v MMA kariéře, když díky podařenému trianglu na konci druhého kola zvítězil nad Jiřím Novákem. Jihlavský Václav Šťastný je co do zkušeností přece jen poněkud jinde než jeho stávající soupeř. Muž, který působí i jako trenér, už má za sebou devět let v profesionálním MMA. Startoval na akcích Hell Cage, Gladiators Free Fight League, zápasil v Dánsku či Maďarsku. Ke svému zatím poslednímu zápasu nastoupil loni v prosinci shodou okolností na GCF Challenge v Hodoníně, kde prohrál s Filipem Ševčíkem na rear-naked choke ve druhém kole. V souboji s Flajsarem bude usilovat o třetí vítězství v GCF.

 

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream a záznam z turnaje odvysílá Nova Sport.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   15:20

   Off-road Maraton (1)

   15:45

   Natural Track Luge - World Championship

   16:10

   Proběhni.se 2019

   16:25

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   16:45

   Teleshop

   17:00

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   19:00

   Off-road Maraton (1)

   19:20

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program