Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Deblkanoe Radoň a Dvořák chtějí medaili z Londýna

Kanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří v srpnu na mistrovství světa v maďarském Szegedu vybojovali pro Česko místo na OH v Londýně v kategorii C2 1000, se vrátili z prvního soustředění a vyhlásili útok na olympijskou medaili. Mluvili

Na olypiádě budou poprvé, přesto chtějí vybojovat medaili. Kanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák to oznámili na tiskové konferenci. "Přípravě podřizujeme všechno a nebudeme říkat, že si chceme olympiádu užít a že už účast je úspěch. Vyhlásili jsme útok na medaili," prohlásil Radoň. "Nic nechci víc než uspět na olympiádě, cíl je jasný a nebudeme z něj slevovat. Pojedeme tam bojovat o medaili, i když stejný úmysl bude mít deset až dvanáct lodí," upozornil Filip Dvořák.

 

"Soustředění proběhlo přesně tak, jak jsme chtěli. Kluci zůstali zdraví a natrénovali hlavně vytrvalost a fyzičku," řekl trenér deblkanoe Libor Dvořák, otec zadáka Filipa, čtvrtý kanoista z olympiády v Moskvě 1980. "Za tři týdny jsme najeli až 450 kilometrů. Klasická podzimní dávka," dodal Radoň.

 

V lednu je čeká vysokohorské soustředění v italském Livignu, které absolvují společně se skifařem Ondřejem Synkem. "Naše sporty jsou odlišné, Ondra absolvuje na vodě přece jen delší úsek, ale vysokohorská příprava je hodně podobná. Moc se na to těším," řekl Filip Dvořák. "S Ondrovým trenérem Milanem Dolečkem jsme kamarádi," vysvětlil kouč. "Loni na podzim jsme se sešli v hospodě, probírali jsme tréninkové plány a navzájem jsme ze sebe tahali rozumy, a pak jsme se domluvili, že bychom mohli jet společně na hory," dodal.

 

Na jaře se Radoň s Dvořákem a Dvořákem starším vydají do USA znovu, od února do dubna budou polykat další tréninkové dávky, tentokrát v jiném kalifornském středisku Newport Beach. "Jezdíme tam za přípravou už osm let, vždycky bydlíme u rodiny Corlissových, což jsou vlastně naši sponzoři, protože u nich pobýváme zadarmo," vysvětlil Filip Dvořák. "Navíc klimatické podmínky jsou tam perfektní, počasí stálé, teplota málokdy klesne pod patnáct stupňů, když tam býváme, což je úplně ideální," pochvaloval si. "Jezdíme tam jako domů už od dob, kdy kluci byli junioři. Corlissovi nám slíbili, že přijedou do Londýna a budou tam mávat českou vlajkou," doplnil Libor Dvořák.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Fotbal: FC Nantes - AS Saint - Étienne

   16:50

   NHL – akce měsíce

   17:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:00

   Czech rally - Speciál

   15:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Gaziantep

   16:35

   UFC The Walk (2)

   17:00

   UFC Reloaded (1)

   17:55

   Ragby: Gloucester Rugby - Saracens

   19:35

   Maxi Tip Poker Tour (25)

Celý Program