Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rekordní peníze v banku

UKAŽTE PENÍZE! Kličko má boxovat o 348 milionů, ale musí do Moskvy

Vladimir Kličko
Zdroj: isifa.com
Vladimir Kličko

Takové peníze v boxu ještě nebyly! Vladimir Kličko si za zápas s Alexanderem Povetkinem si přijde v přepočtu na 348 milionů korun! Za všechno může dražba a štědrý ruský promotér.

Z takových peněz se musí točit oči i proslulému Donu Kingovi, který jako první pochopil, že profesionální box je obrovský byznys. Peníze, které jsou v banku v souboji Klička s Povetkinem, jsou neuvěřitelné. Ale je to vůbec reálné? Kde se vzaly?
 

K dražbě v sídle boxerské organizace WBA v Panamě došlo poté, co se zástupci obou boxerů nedokázali shodnout na podmínkách. Kličkova strana nabídla 7,13 milionu dolarů, stáj Sauerland zastupující Povětkina šest milionů. Oba návrhy jasně přebil Vladimir Chrjunov.
 

Ten získal práva na uspořádání souboje v dražbě za 23,33 milionu dolarů. Kličko s Povětkinem si rozdělí odměnu v poměru 75:25.


PSALI JSME:


Jenže pozor! Boxovat se bude v Moskvě, termín je stanoven na 31. srpna. Vůbec poprvé se Kličko objeví v ruské metropoli. Jen jednou v kariéře nastoupil v souboji na území bývalého Sovětského Svazu a vůbec poprvé tehdy prohrál. Bylo to dokonce doma v Kyjevě v roce 1998 s Američanem Rossem Puritym.
 

"Ta suma je absurdní. Uvěřím tomu, až bude složena u notáře. S vyplacením peněz až po zápase rozhodně souhlasit nebudeme," řekl Kličkův manažer Bernd Bönte listu Bild. Ukrajinský bijec přitom může klidně i prohrát a stejně by tučnou sumu měl dostat na své konto.
 

Dosti velkou újmu ale utrpěl management ukrajinského boxera, která vůbec poprvé neuspěla v souboji o uspořádání Kličkova zápasu.
 

ČTĚTE TAKÉ:


Sedmatřicetiletý Kličko má v držení tituly organizací IBF, WBO, IBO a je superšampionem WBA. Třiatřicetiletý Povětkin je mistrem světa WBA a Kličko se s ním musí letos utkat o titul této organizace.
 

Oba boxery před srpnovým vzájemným duelem čekají ještě takzvané dobrovolné obhajoby. Povětkin bude 17. května boxovat v Krasnogorsku s Polákem Andrzejem Wawrzykem. Kličko nastoupí již za necelé dva týdny v Mannheimu proti Němci Francesku Pianetovi. Tento souboj budete moci v přímém přenosu sledovat i na televizní stanici FANDA i VOYO v sobotu 4. května od 21 hodin.

ČTK, ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   00:45

   KITE LIFE (3)

   01:00

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 22:25 00:50

   Melbourne Darts Masters

   00:50

   Fotbal: FC Nantes - Olympique Marseille

   02:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   09:00

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

Celý Program