Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.9. 2012 17:24
žádá nový zápas

Charr podal protest, krvavý Kličkův triumf bude mít dohru

Kličko vs. Charr
Zdroj: isifa.com

Ukradli mi vítězství, podávám protest a chci boxovat znovu! To vykřikuje do světa Manuel Charr poté, co dostal nakládačku od Vitalije Klička v zápase o titul mistra světa. Protest má ale velmi chabý základ, opírá se totiž o barvu rohu, v němž Charra ošetřovali.

Oba boxeři spolu bojovali o titul mistra světa těžké váhy organizace WBC a Ukrajinec Kličko Němce Charra pěkně zmastil. Ringový rozhodčí ukončil duel předčasně, 46 vteřin před koncem čtvrtého kola technickým k.o., protože z obočí německého vyzyvatele crčely proudy krve.
 

„Od sobotní noci nemůžu spát. Ukradli mi vítězství. Musí se boxovat znovu,“ napsal bývalý kickboxer a rodák z libanonského Bejrútu Charr na sociální síti.
 

Charrův management se snaží opřít svůj protest o technický detail, totiž že sedmadvacetiletého boxera ošetřoval lékař v červeném rohu, který patřil Kličkovi, a ne v Charrově modrém.

Kličko vs. Charr
Zdroj: isifa.com

„Došlo k jasnému porušení pravidel, které obě strany den předtím odsouhlasily,“ prohlásil Pit Gleim, šéf společnosti Diamond Boy, která poraženého Charra zastupuje. Pravda, šance, že protest bude mít úspěch, jsou minimální, až nulové. Prezident Německé federace profesionálních boxerů Thomas Püth po zápase prohlásil, že všechno proběhlo v souladu s pravidly.

 

TN.cz