VĚŘÍ V MEDAILI

Čeští atleti odletěli na mistrovství Evropy do Helsinek bez Špotákové

Barbora Špotáková
Zdroj: Mediafax

Bez největší opory z minulých let, oštěpařky Barbory Špotákové, odletěli čeští atleti v pondělí dopoledne do finských Helsinek, kde se koná letošní mistrovství Evropy. Šéftrenér Tomáš Dvořák věří, že světovou rekordmanku někdo zastoupí.

"Šťastný z toho samozřejmě nejsem, ale takové rozhodnutí padlo a já ho chápu," řekl Dvořák před odletem v Praze. "Barča nebyla v posledních dnech ve své kůži a olympiáda je prioritou. Ne že by Bára znevažovala mistrovství Evropy, ale než jít s kůži na trh, když není stoprocentně připravená, je lepší si odpočinout. Maria Abakumovová taky nestartuje, slečna Obergföllová to bude mít jednodušší," zmínil Rusku a Němku, největší soupeřky české oštěpařky.
 

Za úspěch by Dvořák považoval jednoznačně medaili, a právě tu vybojovala před dvěma lety v Barceloně pouze Špotáková. "Úspěch je medaile, ale už postup do finále je dobrý. Tým, který tam jede, na to má. Když nepočítám Romana Šebrleho, jsou to všechno mladí lidé, mají na to se ukázat," soudí Dvořák.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Letošní mistrovství Evropy se koná poprvé už po dvou letech, v netradičním termínu měsíc před olympiádou. "Pro mě to není nic zvláštního. Já jako vícebojař jsem míval třeba třeba tři vrcholy za sezonu, mítink v Götzisu, pak Evropský pohár a nakonec mistrovství světa či Evropy nebo olympijské hry. A na podzim jsem si pak jel zazávodit do Talence," připomněl Dvořák. "Jsem rád, že spousta lidí to taky nevnímá jako něco mimořádného. Je to pro ně závod, kde můžou něco dokázat, zvednout si sebevědomí a ukázat se soupeřům."
 

Nejstarším a nejzkušenějším členem výpravy bude desetibojař Roman Šebrle, který jede bojovat o ostrý limit pro účast na olympijských hrách. Sedmatřicetiletý borec právě v neděli nad ránem přišel o svůj jedenáct let starý světový rekord 9026 bodů, když ho při americké olympijské kvalifikaci o třináct bodů překonal Američan Ashton Eaton.
 

Mistrovství Evropy začíná ve finské metropoli ve středu a vyvrcholí v neděli.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Sale Sharks - Wasps

   11:05 12:50
   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   16:55

   Czech rally 2020 (1)

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (39)

   12:15 13:00
   13:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   14:35

   NBA - Největší obětavost 2015 - 2020

   15:00

   NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

Celý program