Neporažený boxer se vzdal šance překonat rekord Rockyho Marciana

Neporažený britský boxer Joe Calzaghe ukončil v 36 letech kariéru.

Mohl se stát jedním z nejslavnějších boxerů všech dob, ale jedinečnou šanci zahodil. Legendární italský boxer Rocky Marciano z nebe s napětím sledoval kariéru Joea Calzagheho. Britský boxer, jehož kromě tvrdé rány spojoval s Marcianem italský původ, ničil jednoho soupeře za druhým. Počet jeho vítězství se zastavil na čísle 46, přičemž ani jednou neprohrál. K vyrovnání Američanova rekordu mu chybělo málo, pouhé tři výhry.

Podívejte se na Calzagheho poslední zápas s Roy Jonesem ve slavné Madison Square Garden:


Calzaghe: Dosáhl jsem úplně všeho

"Vždycky vás bude lákat pokračovat, zvlášť když jste šampionem a nikdo vás nedokázal porazit. Ale já jsem se dostal do bodu, kdy ukončení kariéry bez toho, aniž bych poznal hořkost porážky je lákavější, než její pokračování,“ řekl Calzaghe. Ačkoliv mu na stole přistálo mnoho lukrativních nabídek, včetně odvet s Bernardem Hopkinsem či Royem Jonesem, se kterým boxoval svůj poslední zápas, tak zůstal neoblomný. "Dosáhl jsem všeho, co jsem mohl v ringu dokázat. Nejsou zde žádné další vrcholy, které bych chtěl zdolat,“ řekl hrdý Velšan.

Italský Drak si "pronajal" mistrovský pás na rekordních 11 let

Boxer, jemuž se přezdívalo Pýcha Walesu či Italský Drak, toho během své šestnáctileté kariéry dosáhl opravdu mnoho. Kromě zmiňovaných 46 vítězství, z nichž 32 dosáhl způsobem KO, mu patří i jeden neobvyklý primát. Mistrovský pás organizace WBO měl v držení bezmála 11 let, což se žádnému boxerovi v historii nepodařilo.

Podívejte se na Calzagheho možná největší zápas kariéry s Dánem Mikkelem Kesslerem:

"Jsem šťastný, že jsem mohl prožít takovou fantastickou kariéru. Můj díky patří mnoha lidem, kteří stáli po mém boku a pomohli mi dosáhnout úplně všeho. Speciálně bych chtěl poděkovat svému otci Enzovi, který mě přivedl k boxu a stál v rohu ringu v každém zápasu,“ řekl dojatě muž, který se stal pravděpodobně nejslavnějším britským boxerem.


Na závěr je třeba říct, že Calzaghe asi mohl pokračovat. Vždyť Muhammad Ali, George Foreman nebo Evander Holyfield boxovali dlouho po dosažení šestatřicátého roku, ale britský boxer se rozhodl skončit. Někdo si možná řekne, že je to zbabělost motivovaná strachem o ztrátu neporanitelnosti, jiný bude říkat, že je to moudré rozhodnutí. Calzagheho už v ringu každopádně neuvidíme a Rocky Marciano může v klidu odpočívat, než přijde další vyzyvatel jeho letitého rekordu.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (13)

   20:00 20:30
   20:30

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (1)

   20:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   22:50

   Element (445)

 • Nova Sport 2

  • Sportovní originály - František Straka - trenér

   20:00 20:35
   20:35

   Český motorsport 2021 (6)

   21:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Chicago Fire FC

   22:50

   Major League Soccer Highlights (13)

   23:20

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   23:35

   Parkurová Global Champions - Berlín

Celý program