Zápas roku se změnil v masakr

Filipínský boxer Manny Pacquiao získal v noci na neděli v americkém Las Vegas v aréně MGM Grand Hotelu titul profesionálního mistra světa organizace IBO v lehké welterové váze.

Fanoušci boxu se v sobotu večer sjeli do Las Vegas, aby si užili pořádnou porci zábavy při sledování "řežby" o titul mistra světa organizace IBO v lehké welterové váze. Za své peníze se ale příliš nepobavili, obhájce Rick Hatton totiž vydržel v ringu necelá dvě kola.

Na K.O. ve druhém kole se podívejte na videu:


Nevadský masakr boxerskými rukavicemi

Filipínský vyzyvatel Manny Pacquiao se stal hlavním hrdinou představení, které by se klidně mohlo jmenovat "Nevadský masakr boxerskými rukavicemi". Třicetiletý filipínský borec, boxující v levém gardu, totiž svého soupeře doslova zmasakroval.

"Jsem překvapený, že to šlo tak hladce, ale makal jsem tvrdě v přípravném kempu, jeho slabinou bylo krytí pravého háku. Tohle vítězství patří v mé kariéře stejně vysoko, jako můj triumf nad Oscarem De La Hoyou," svěřil se po zápas "Pacman", který v možná nejočekávanějším duelu roku jasně dominoval a napodobil tak svoje prosincové vítězství nad slavným Američanem.

Diváci, kteří se těšili na 12. kol vyrovnaného zápasu, tušili, že jejich naděje jsou plané, už po prvním kole. V něm nejprve Pacquiao poslal soupeře na zem pravým hákem. První počítání ještě Hatton přestál, stejně jako celé úvodní kolo v němž inkasoval ještě další tvrdou ránu levým hákem. Angličan pak musel při přestávce před pokračováním souboje zastavit krvácení z nosu a jeho akcie byly na nule.

Hatton moc nepředvedl, ale byla to jeho teprve první porážka


Že tomu tak bylo, po právu ukázalo hned druhé kolo. Hatton se jen bránil v provazech a téměř nebyl schopen klást Pacquiaovi, který ho zasypával sériemi úderů, účinný odpor. Filipínec ukončil boj dalším tvrdým levým hákem na Hattonovu čelist a ringový rozhodčí Brita odpočítal sekundu před skončením 2. kola. Zatímco Pacquiao obíhal ring v oslavném reji, Brit ještě dlouho bezvládně ležel na zemi obklopen lékaři.

Pacmanův trenér: Manny je prostě monstrum

I kouč Mannyho Pacquiaa po zápase přiznal, že při volbě taktiky vsadili na jednu kartu. "Ricky boxuje pořád dokola tím samým způsobem. Pracovali jsme na jeho pravé straně a byl to tak pro nás velmi snadný večer," usmíval se po zápase Freddie Roach a na adresu svého svěřence dodal: "Manny je prostě monstrum, nejlepší bojovník na světě."

Hattonův slabý výkon je zarážející už z toho důvodu, že tento boxer utrpěl v noci v Las Vegas teprve první porážku v profesionálním ringu. Dosud 45 utkání vyhrál a dva duely skončily remízou, celkem 32 utkání ukončil před limitem. Pacquiao má nyní ve statistice 49 vítězství, tři remízy a dvě prohry, celkem 37 střetnutí vyhrál K.O.

dfk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FCSB - FC Slovan Liberec

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program