Bolt v generálce na MS deklasoval konkurenci, z Čechů zaujal oštěpař Veselý

Světový rekordman, olympijský vítěz a mistr světa Usain Bolt vyhrál na mítinku atletické Diamantové ligy ve Stockholmu závod na 200 metrů.

Bolt ve svém posledním vystoupení před světovým šampionátem v korejském Tegu doběhl první daleko před soupeři v čase 20,03 s a zaostal o sedmnáct setin vteřiny za svým letošním maximem.
 

Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová zvítězila díky skoku 476 centimetrů, který je jejím letošním nejlepším výkonem.
 

Oštěpař Vítězslav Veselý obsadil čtvrté místo. V nejlepším letošním světovém výkonu 88,43 metru zvítězil olympijský vítěz a mistr světa Andreas Thorkildsen z Norska.
 

Veselý se v poslední sérii zlepšil na 83,44 metru a dostal se na třetí místo, vzápětí ho však přehodil Němec Matthias De Zordo, který skončil druhý. Výkon 83,44 metru je Veselého druhým nejlepším v této sezoně a třetím nejdelším v kariéře.
 

Výškař Jaroslav Bába skončil šestý výkonem 227 centimetrů. Zvítězil Ivan Uchov z Ruska, který skočil 234 centimetry.
 

V běhu na 400 metrů překážek se vítězka Kaliese Spencerová z Jamajky časem 53,74 vteřiny, který je rekordem mítinku, nepřiblížila nejlepšímu letošnímu světovému výkonu 53,29, jehož držitelkou je Zuzana Hejnová.

 
Nejlepší letošní světový výkon zaznamenala v běhu na 5000 metrů Vivian Cheruiyotová z Keni, která zaběhla čas 14:20,87.
 
Diamantová liga - Stockholm (Švéd.)
Muži:
200 m:

1. Bolt (Jam.) 20,03, 2. Edward (Pan.) 20,47, 3. Waugh (Jam.) 20,56
400 m:
1. Gonzales (Jam.) 44,69, L. Merritt (USA) 44,74, 3. Brown (Bah.) 44,79
1500 m:
1. Kiplagat (Keňa) 3:33,94, 2. Kiprop (Keňa) 3:34,42, 3. Willis (N. Zél.) 3:34,49
110 m přek.:
1. Richardson (USA) 13,17, 2. Oliver (USA) 13,28, 3. Thomas (Jam.) 13,40
3000 m přek.:
1. Koech (Keňa) 8:05,92, 2. Kiplagat (Ugan.) 8:14,42, 3. Ndiku (Keňa) 8:17,77
Skok do výšky:
1. Uchov (Rus.) 234, 2. Williams (USA) 232, 3. Barsham Ahmed (Kat.) a Silnov (Rus.) oba 230, 5. Šustov (Rus.) 230, 6. BÁBA (ČR) 227
Skok do dálky:
1. Watt (Aus.) 854, 2. Berrabah (Mar.) 840, 3. Saladino (Pan.) 819
Hod oštěpem:
1. Thorkildsen (Nor.) 88,43, 2. De Zordo (Něm.) 84,37, 3. Farquhar (N. Zél.) 84,21, 4. VESELÝ (ČR) 83,44
Hod diskem:
1. Alekna (Lit.) 65,05, 2. Malachowski (Pol.) 64,96, 3. Casaňas (Šp.) 63,42
Vrh koulí:
1. Cantwell (USA) 21,70, 2. Majewski (Pol.) 21,60, 3. Armstrong (Kan.) 21,00.
 
Ženy:
100 m:

1. Jeterová (USA) 11,15, 2. Myersová (USA) 11,21, 3. Stewartová (Jam.) 11,27
800 m:
1. Sinclairová (Jam.) 1:58,21, 2. Akkaouiová (Mar.) 1:59,75, 3. Santiustiová (Kuba) 2:00,06
5000 m:
1. Cheruiyotová (Keňa) 14:20,87, 2. Kipyego (Keňa) 14:43,87, 3. Kibetová (Keňa) 14:45,31
400 m přek.:
1. Spencerová (Jam.) 53,74, 2. Walkerová (Jam.) 54,71, 3. Wilsonová (Jam.) 55,80
Trojskok:
1. Saladuchová (Ukr.) 15,06, 2. Savigneová (Kuba) 14,87, 3. Ibarguenová (Kol.) 14,83
Vrh koulí:
1. Adamsová (N. Zél.) 20,57, 2. Ostapčuková (Běl.) 20,37, 3. Camarenová -Williamsová (USA) 19,87.
Skok o tyči:
1. Isinbajevová (Rus.) 476, 2. Spiegelburgová (Něm.) 470, 3. Suhrová (USA) 464

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
  • Nova Sport 1

    • Ranní sportovní noviny

      09:00 09:05
      09:05

      Basketbal: Pszczólka Start Lublin - Casademont Zaragoza

      11:00

      Ranní sportovní noviny

      11:05

      Basketbal: Dinamo Sassari - Galatasaray Doga Sigorta

      12:45

      RunTour - Karlovy Vary

      13:00

      Polední sportovní noviny

  • Nova Sport 2

    • Weber Cup 2020

      09:00 11:30
      11:30

      Magazín Evropské ligy (1)

      12:20

      Major League Soccer Highlights (11)

      12:50

      Nova Cup - Mikulov

      13:00

      Fotbal: Nashville SC - FC Dallas

      14:45

      RunTour - Karlovy Vary

Celý program