galerie stárne?

Vousatý Bolt řekl, kdy bude konec! Rekordy prý ale ještě přijdou

Usain Bolt
Zdroj: isifa.com
Usain Bolt

Dejte mi ještě tři roky. Třeba předvedu ještě nějaký ten světový rekord a na rozloučenou si odnesu olympijské medaile. Jakoby chtěl právě tohle říci jamajský fenomén sprintu Usain Bolt. Oznámil, že po olympiádě v Riu skončí!

V roce 2016 bude Boltovi třicet let a bude to podle něj vhodný okamžik k tomu rozloučit se na vrcholu sil. Řekl po příletu do Bruselu, kde jej v pátek čeká start na stovce v rámci druhého finálového mítinku Diamantové ligy.
 

GALERIE: Usain Bolt se na MS představil jako loutka

1
/
11
Zdroj: isifa.com
Usain Bolt jako loutka


 

"Myslím, že by to byla dobrá chvíle na to skončit," řekl světový rekordman. Věří, že v té době bude stále na vrcholu a chce v Riu stejně jako v Pekingu 2008 a vloni v Londýně získat tři zlaté medaile. "Pokud chci patřit mezi velikány jako Muhammad Ali nebo Pelé, musím vládnout tak dlouho, dokud neskončím," doplnil nejrychlejší muž planety. Doposud vlastní osm zlatých a dvě stříbrné medaile z mistrovství světa, i díky tomu je nejúspěšnějším atlet historie.


ČTĚTE TAKÉ


Boltovým cílem je také útok na světové rekordy. Zatím drží časy 9,58 (100 m) a 19,19 (200 m). Větší naděje si dává na dvoustovce. "Naučil jsem se lépe zvládat umění zatáčky," prohlašuje sebevědomě. Pokus o stanovení nového maxima vyhlásil jako metu pro příští rok, kdy se bude moci soustředit na rychlé časy místo ladění formy na jediný vrchol sezony. Na programu není MS ani olympijské hry. "Pokud zůstanu zdravý a ve formě, pár pokusů o rekord ode mě v příští sezoně uvidíte," uvedl.
 

Zapomeňte ale na experimenty. Už se nepočítá s tím, že by se věnoval ještě další disciplíně jako běhu na 400 metrů či dálce. "Tohle téma je vyřízené. Trenér po mě chce jen vždycky na začátku sezony dva starty na čtvrtce, ale nic víc z toho nebude," tvrdí Usain Bolt. Tak hlavně ať vydrží to zdraví!

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:15 02:45

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   02:50

   Fotbal: AS Monaco - FC Nantes

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: EräViikingit - LASB

 • Nova Sport 2

  • 02:00 03:30

   Házená: DHB Cup - finále

   09:00

   Best of LeBron James

   09:25

   World Cup of Pool 2019

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

   13:00

   Fotbal: Grenoble Foot 38 - RC Lens

   14:45

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Toulouse FC

Celý Program