Bolt promluvil: Chuť si spravím na dvoustovce!

Jamajský sprinter Usain Bolt ulil v neděli start na stovce a byl diskvalifikován. S novináři nemluvil a stranil se zájmu médií - den po propadáku ale promluvil a ujistil všechny, že na dvoustovce hodlá triumfovat.

Jamajský sprinter Usain Bolt, který byl na mistrovství světa atletů v korejském Tegu diskvalifikován ve finále běhu na 100 metrů, vydal v pondělí, osmnáct hodin po incedentu, prohlášení, v němž uvedl, že je připravený jít dál a soustředit se na další disciplíny. Zprávu přinesla agentura Reuters.

 

Podívejte se na Boltův ulitý start:

 

 

V neděli Bolt zmizel ze stadionu v Tegu a odmítl o záležitosti diskutovat, i následující den však v prohlášení řekl jen velmi málo. "Především bych rád pogratuloval svému týmovému kolegovi Yohanu Blakovi a ostatním medailistům. Samozřejmě jsem extrémně zklamaný, že jsem kvůli špatnému startu neměl šanci obhajovat svůj titul. Cítil jsem se skvěle v rozbězích i v semifinále a ve finále jsem chtěl běžet rychle," uvedl Bolt v prohlášení. "Ale nemá smysl zabývat se minulostí, musím jít dál."

 

"Mám několik dnů na to, abych se soustředil na páteční rozběhy na 200 metrů, pak je tu štafeta. Vím, že jsem ve slušné formě a chci běžet dobře. Děkuji všem lidem, kteří mi poslali přání všeho dobrého a pokusím se udělat jim na dvoustovce radost," dodal.

 

Pravidlo o nulové toleranci špatného startu bylo zavedeno minulý rok. Od té doby je atlet, který "ulije" start, okamžitě diskvalifikován. Předtím platilo, že diskvalifikován byl až ten, kdo se dopustil druhého chybného startu, ať už poprvé ulil kdokoli.

 

Současné regule si vynutily zejména televizní společnosti, aby se přenosy neprodlužovaly. V neděli však díky tomu televize přišly o svou největší hvězdu.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   09:05 11:00
   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2018

   09:00 11:00
   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

Celý program