Bolt má letos větší svaly. "Ženy mě hodně chválí," směje se

Největší eso v rukávu pořadatelů Zlaté tretry šíří kolem sebe skvělou náladu a věří v rychlý závod.

Největší atletická hvězda současnosti Usain Bolt z Jamajky bude v úterý závodit na mítinku Zlatá tretra Ostrava již popáté a tentokrát na stometrové trati. Letos bere za hlavní cíl sezony obhajobu zlatých medailí na stovce a dvoustovce na mistrovství světa v jihokorejském Tegu. "Jsou tu skvělí diváci, a navíc letos vypadá počasí extrémně dobře, takže je důvod se na závod těšit,“ ubezpečil organizátory Bolt na pondělní tiskové konferenci.

 

Ovšem na mítinku Diamantové ligy v Římě se Jamajčanovi první letošní ostrý start nepovedl. "Byl to absolutně nepovedený závod, ve všech směrech,“ uznal. "Ale teď už poběžím podruhé, takže ten tlak očekávání z prvního závodu mám za sebou a mělo by to být lepší,“ myslí si. "V Římě jsem byl nervozní a to se mi nestalo snad čtyři roky,“ usmál se sprinterský suverén.

Kromě Tysona Gaye a Asafy Powella rostou Boltovi další konkurenti. "Steve Mullings, nebo Yohan Blake se lepší závod od závodu a obhájit titul mistra světa v Tegu nebude jednoduché, ale je to hlavní cíl této sezony,“ zdůraznil jamajský král atletiky. Také proto se rozhodl v Ostravě běžet oproti loňsku jednu ze svých dvou hlavních tratí. "Loni jsem běžel třístovku, ale pršelo a rekord se nepovedl. Potřebuji letos běhat na svých tratích, moc experimentů nemá prostor,“ uvedl k výběru úterní distance.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

V Římě při své letošní premiéře ukázal Bolt svaly a zdály se větší než v minulých letech. "Musím posilovat kvůli zádům, takže makám určitě hodně,“ uznal Bolt a ukázal svaly. "Ženy mě hodně chválí, takže to je jasná známka, že vypadám dobře,“ uvedl.

 

Na závěr tiskové konference si ještě Bolt vzal mikrofon a řekl: "Měl jsem včera sen, že jsem český hokejový reprezentant a ve finále mistrovství světa jsme porazili Kanadu,“ vyvolal další salvu smíchu. „Děkuji fotografům, s vámi jsou tiskovky vždycky zábavné,“ řekl do lesa cvakajících spouští, ze kterého si celou tiskovou konferenci dělal legraci.

tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finále Východní konference NHL 2019

   23:20 01:00
   01:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 01:00
   01:00

   Zvedni se z gauče (8)

   01:15

   Tipsport Premier League 2020

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program