BOLT PROHRÁL

Bolt byl v jamajské kvalifikaci "až" druhý. Porazil ho fantastický Blake

Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt prohrál při jamajské kvalifikaci na OH 2012 v běhu na sto metrů, když jej předstihl Yohan Blake. Ten dosáhl času 9,75 a je tak čtvrtým nejrychlejším mužem na této trati.

Blake si vytvořil nový osobní rekord a je v letošních tabulkách na prvním místě. Historicky jsou před Blakem jsou Bolt (9,58), Tyson Gay (9,69) a Asafa Powell (9,72).
 

Na blížící se olympijské hry v Londýně postoupili dvadvacetileý Blake i další medailisté z jamajské kvalifikace Bolt a Asafa Powell. Bolt zaběhl závod za 9,86 a Powell byl o dvě setiny horší.
 

"Necítím, že bych teď byl pod nějakým tlakem. Všechno je v pohodě a jsem moc šťastný," jásal Blake. "Prostě jsem se stal mistrem Jamajky a v téhle pozici pojedu na olympijské hry. To je všechno," usmíval se Blake, který je tréninkovým partnerem Bolta.
 

Sám Bolt uznal, že jeho parťák předvedl výtečný výkon. "Bez debaty je Blake špičkovým sprinterem. Už dlouho tvrdím, že je jedním z nejlepších na světě. Já to beru tak, že je jedním ze soupeřů, ktreé musím v Londýně porazit," netrápil se výsledkem z kvalifikace na OH Bolt, který přiznal, že se mu nepovedl start, když nebyl dostatečně soustředěný.
 

"Nesta Carter si vedle mě hledal nejlepší startovní pozici a já se tolik nesoustředil na výstřel. Pak už je to hodně těžké závodit s takovými soupeři. Musím se na starty v přípravě zaměřit, už se mi podobná věc stala i dřív," konstatoval světový rekordman v běhu na sto metrů.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Blake nejel závodit do Evropy a momentálně je v lepší formě než Bolt. Hlavně, aby zůstali oba mí svěřenci zdraví a v Londýně mohli ukázat své maximum. Nyní jsme spokojení a máme čtyři týdny na další přípravu. Dobře víme, jak postupovat. Bolt je dostatečně zkušený a silný na to, že se s touhle novou rolí vyrovná. Určitě to přežije," usmál se trenér obou sprinterů Glen Mills.
 

Také finále běhu na sto metrů v ženské kategorii přineslo skvělý výkon. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová zaběhla čas 10,70 a zdolala Veronicu Campbellovou-Brownovou (10,82) i Kerron Stewartovou (10,94).

 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   01:50 02:05
   02:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   04:05

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   04:35

   Fotbal: Real Salt Lake - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • Silk Way Rally

   01:45 02:15
   02:15

   Trans Hong Kong - Urban MTB Trip

   09:00

   Premier League Darts 2018

   11:15

   Salomon Golden Trail World Series - Final

   11:40

   Silk Way Rally

   12:10

   UFC Reloaded (41)

Celý program