BC Brno v Mattoni NBL končí!

Tradiční brněnský basketbalový klub se v příští sezoně bude muset vypořádat se ztrátou nejvyšší soutěže.

BC Brno nebude v novém ročníku hrát Mattoni NBL. Ředitel soutěže Zdeněk Ringsmuth sdělil, že klub nedoložil finanční garance, a proto mu musel odebrat licenci pro start v nejvyšší basketbalové soutěži mužů.

Ředitel soutěže: Možnost stále existuje

"Byl jsem sice požádán vedením brněnského klubu o další odklad, ale už jsem nemohl udělat nic jiného než licenci odebrat. Z lidského hlediska je mi to moc líto, protože Brno patřilo k baštám českého basketu, jenže nedá se nic dělat, problém nešlo odkládat donekonečna," řekl Ringsmuth.


Podle něj ovšem stále existuje možnost, že by Brno v říjnu na začátku Mattoni NBL bylo připraveno soutěž odehrát. "Podle mých informací probíhají politická jednání. Pokud by došlo k obratu, mohlo by být mé páteční rozhodnutí ještě změněno. Ale muselo by se to doladit nejpozději do středy 17. září," uvedl Ringsmuth.


Pokud zůstane platné páteční odebrání licence, mohlo by českou nejvyšší soutěž hrát pouze jedenáct mužstev. Další možností je přiřazení reprezentační dvacítky. "Podle mě je v tuto chvíli nejpravděpodobnější, že Mattoni NBL bude mít pouze jedenáct účastníků," uvedl ředitel soutěže.

Brnu chybí generální sponzor

BC Brno se dostal do finančních potíží během minulé sezony, kterou ještě trenér Zdeněk Hummel se svými hráči přes přísliby vedení klubu k uhrazení dlužných částek dotáhli do konce. Ovšem od té doby se kádr postupně rozpadal. Vedení intenzivně jednalo o novém generálním sponzorovi, ovšem marně.  Dohromady brněnský klub dluží na výplatách hráčů asi tři miliony. Většina z nich už brněnský klub opustila. Těm ostatním vedení klubu už několik měsíců každým týdnem slibuje, že se situace do týdne vyjasní.


"Kdyby to nebylo Brno, tak už jsem to odpískal před měsícem,“ tvrdil ředitel Mattoni NBL Zdeněk Ringsmuth. "Stále se nedokážu vnitřně smířit s faktem, že se ve městě s takovou basketbalovou tradicí liga hrát nebude, ale velmi neradi bychom se dočkali situace, že bychom museli Brno vyloučit v rozehrané sezoně. Opravdu nám nedodalo záruky o zajištění sezony. Udělali jsme jim hodně ústupků, protože jde o velkou basketbalovou baštu, ale už nešlo déle čekat," dodal Ringsmuth.

hrc tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program