Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Austrálie vybojovala na ragbyovém mistrovství světa bronz

Ragbisté Austrálie vybojovali na mistrovství světa bronzové medaile, když v pátečním utkání o třetí místo porazili v Eden Parku v Aucklandu tým Walesu 21:18. Austrálie se tak po osmi letech dočkala cenného kovu ze světového šampionátu.

Oba celky si zopakovaly souboj o bronz na MS po čtyřiadvaceti letech. Tehdy se z vítězství radovali Velšané, kteří udolali soupeře 22:21. Evropanům chyběl v pátečním střetnutí v sestavě distancovaný kapitán Sam Warburton, jenž v semifinále proti Francii uviděl červenou kartu. Zálusk na bronzové medaile si ovšem dělala obě mužstva.

Australany provázely během celého duelu zdravotní problémy, již po několika minutách opustil hřiště Kurtley Beale. Svěřenci trenéra Robbieho Deanse začali lépe, Cooper připravil balon pro Barnese, který našel skulinku v obraně a položil první pětku. Po následném kopu tak vedla Austrálie už 7:0. Wales vzápětí snížil po trestném kopu Hooka na 7:3, v první půli se ale jinak těžko dostával ke své typické hře.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Po dvaceti minutách přišla pro Australany další rána, když z trávníku odstoupil kvůli zranění kolena Quade Cooper. Velšané krátce po změně stran položili první pětku a otočili stav. Jenže doplatili na neproměňování kopů a nedisciplinovanost. Protivník totiž následně zužitkoval zásluhou O´Connora dva trestné kopy a vzal si vedení zpět. Australané se uklidnili, po úspěšném dropu a akci, po níž položil pětku McCalman, bylo o vítězi duelu už v podstatě rozhodnuto. Velšané se však nevzdávali, bojovali až do konce a v nastavení ještě urvali druhou pětku i následný prokop. Austrálie tak porazila Wales 21:18 a těší se z bronzu.
 

MS v ragby (NOVÝ ZÉLAND - Auckland)
 

Zápas o 3. místo:
Austrálie - Wales 21:18 (7:3)

Body: Barnes 8, O´Connor 8, McCalman 5 - Williams 5, Halfpenny 5, Stephen Jones 5, Hook 3. Pětky: 2:2. Rozhodčí: Wayne Barnes (Ang.).

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:15 19:00

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Tankwa Trek

   19:30

   Mystic Sk8 Cup

   20:00

   Slovak Championship Open

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 19:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   19:00

   MAXI TIP Poker Tour (16)

   19:30

   Tour de Mont Blanc

   20:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Racing Strasbourg

   21:45

   UFC Main Event (8)

   22:35

   UFC Unleashed (6)

Celý Program