Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Atletická Zlatá liga vyvrcholí v Bruselu, představí se i Bolt

O milionový jackpot se ucházejí ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová, americká čtvrtkařka Sanya Richardsová a etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele.

K opakování sprinterské souboje titánů však na bruselském mítinku nedojde. Jamajčan Bolt, trojnásobný mistr světa z Berlína, který v srpnu v německé metropoli ještě vylepšil své světové rekordy na 100 a 200 metrů, se na Van Dammově memoriálu v Bruselu nakonec hodlá soustředit jen na delší z obou tratí. Američan Tyson Gay, kterého Bolt v Berlíně obral o oba sprinterské tituly, poběží podle původního plánu stovku proti dalšímu Jamajčanovi, bývalému světovému rekordmanovi Asafovi Powellovi.


Kdo vykope zlatý poklad?


Pokud Isinbajevová, Richardsová i Bekele, kteří ve svých disciplínách vyhráli všech pět předchozích mítinků Zlaté ligy, zvítězí pošesté, budou si cenu, jackpot ve výši jednoho milionu dolarů, dělit.


Suverénka ženské tyčky Jelena Isinbajevová, která na světovém šampionátu v Berlíně zažila velké zklamání, když neskočila základní výšku, si všechno vynahradila minulý pátek na mítinku Golden League v Curychu, kde vytvořila nový světový rekord 506 centimetrů. Před dvěma lety se Isinbajevová a Richardsová o zlatý jackpot dělily. Ani Richardsová nezůstala v Curychu pozadu, zaběhla nejrychlejší letošní světový čas. Bekele na pětikilometrové trati jasně dominuje celé sezoně a v Berlíně na ní získal zlato, stejně jako na dvojnásobné distanci.


Představí se dva Češi


Mítinku se zúčastní také dva čeští atleti, překážkář Petr Svoboda, šestý ve finále běhu na 110 metrů překážek na mistrovství světa v Berlíně, a oštěpař Petr Frydrych.


Závody v Bruselu začnou v devatenáct hodin, Svoboda poběží ve 20.05, o pět minut později začnou házet oštěpaři. Pět minut před dvaadvacátou hodinou se uskuteční závěrečný ceremoniál s předáním jackpotu.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:45

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto2)

   17:45

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto GP)

   18:55

   Odpolední Sportovní noviny

   19:00

   Evropská liga 2019

   20:00

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   20:30

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 16:05 18:05

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   18:05

   UFC Unleashed (6)

   19:00

   Slovak Championship Open

   20:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   21:45

   Major League Soccer Highlights (28)

   22:15

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

Celý Program