Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Atleti odletěli do dějiště mistrovství světa. Jejich šéf Dvořák je střízlivý

Česká atletická reprezentace odletěla 7. března 2012 z pražské Ruzyně na halové MS do Istanbulu. Na snímku zleva překážkářka Lucie Škrobáková, sprinterka Kateřina Čechová a tyčkařka Jiřina Ptáčníková.
Zdroj: Mediafax
Česká atletická reprezentace odletěla 7. března 2012 z pražské Ruzyně na halové MS do Istanbulu. Na snímku zleva překážkářka Lucie Škrobáková, sprinterka Kateřina Čechová a tyčkařka Jiřina Ptáčníková.

Třináctičlenná výprava českých atletů odletěla ve do Istanbulu, dějiště letošního halového světového šampionátu, šéftenér Tomáš Dvořák očekává, že všichni budou bojovat o finálová umístění. Hovořil o tom ve středu na ruzyňském letišti.

"Jde o halový šampionát, všechno je kratší a rychlejší, nedá se moc předpovídat. Neříkám, že všichni budou bojovat o medaile, ale určitě se poperou o finálová umístění, která se bezesporu cení," uvedl před odletem šéftrenér českých atletů Tomáš Dvořák.
 
Dvořák čekal výpravu poněkud větší. "Myslel jsem, že bychom mohli jet přibližně ve dvaceti, jako před dvěma lety do Dauhá, ale plány nám trochu zhatilo pár zdravotních výpadků a taky dívčí štafeta, kde se jedna ze členek zranila a jedna se rozhodla, že před olympiádou změní model přípravy. Jinak ony mají požadovaný průměný čas zaběhnutý, mohly by závodit, ale nebudou," připomněl Dvořák čtveřici Denisa Rosolová, Jitka Bartoníčková, Zuzana Bergrová a Zuzana Hejnová, které před dvěma lety v katarském Dauhá skončily čtvrté, po diskvalifikaci jamajské štafety však dodatečně získaly bronzové medaile. "Prostě to dopadlo tak, že jedeme ve třinácti a ve třinácti se s tím taky popereme," uzavřel.
 
 
Dvořák má na paměti loňský evropský šampionát v Paříži, odkud česká česká výprava přivezla čtyři medaile: čtvrtkařka Denisa Rosolová a překážkář Petr Svoboda vybojovali zlato, výškař Jaroslav Bába byl stříbrný a Roman Šebrle vyválčil v sedmiboji bronz. "Samozřejmě na to vzpomínám, i když je třeba mít na paměti, že mezi halovým šampionátem starého kontinentu a světa je velký rozdíl. Stát se ale může všechno, do Paříže taky všichni nejeli pro medaile, že?"
 
 
Na halovém mistrovství světa v Istanbulu budou závodit Pavel Maslák (400 m), Jakub Holuša (800 m), Jaroslav Bába (výška), Adam Sebastian Helcelet (sedmiboj), Kateřina Čechová (60 m), Denisa Rosolová (400 m), Lenka Masná (800 m), Lucie Škrobáková (60 m přek.), Jiřina Ptáčníková (tyč) a štafeta mužů na 4 x 400 metrů ve složení Pavel Maslák, Josef Prorok, Theodor Jareš a Petr Lichý, náhradníkem je Václav Barák.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Cricket Champions League

   12:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   10:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   12:05

   Rychlá kola (10)

   12:30

   Off-road Maraton (6)

   13:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   UFC Now (20)

Celý Program