PŘEKVAPIVÝ ŠAMPION

Amerika má za sebou šílenství jménem Super Bowl. Slavnou trofej ukořistil Baltimore

Hráči Baltimoru Ravens v čele s Bernardem Piercem oslavují své vítězství v Super Bowlu.
Zdroj: ČTK

Hráči Baltimoru Ravens vyhráli podruhé v historii Super Bowl. Ve 47. finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL porazili favorizované San Francisco 49ers 34:31 a zabránili mu vyrovnat rekord v ligy v poštu finálových triumfů, když mu po pěti výhrách uštědřili první porážku.

"Krkavce" za druhou výhrou v Super Bowlu od roku 2000 dovedl quaterback Joe Flacco, který zkompletoval 22 ze 33 přihrávek pro 287 yardů z toho tři na touchdown a po zásluze získal cenu pro nejužitečnějšího hráče zápasu.

Výhra Baltimoru zároveň znamená, že sledovaný duel bratrů Harbaughů trénujících obě mužstva vyhrál starší John, který pokořil svého o rok mladšího bratra Jima. Každému z nich však patřil jeden poločas.

V prvním totiž dominoval na hřišti Baltimore. Na touchdowny Anquana Boldina, Dennise Pitty a Jacobyho Jonese totiž San Francisco dokázalo odpovědět jen dvěma tříbodovými kopy. Poločas tak prohrálo 6:21. A ve druhé části navíc nedokázalo po odkopu zastavit znovu Jonese, který přeběhl celé hřiště a returnem dlouhým 108 yardů vytvořil rekord Super Bowlu.

Teprve to San Francisco probudilo a 17 body v řadě se vrátilo do hry. Deset minut před koncem se dokonce přiblížilo na pouhé dva body, ale baltimoreská obrana vedená Rayem Lewisem, pro kterého šlo o poslední zápas kariéry, už výhru nepustila.

Baltimore nejprve kopem zvýšil na 34:29, a když ho v závěru soupeř zatlačil, raději 4 vteřiny před koncem vběhl odkopávač Sam Koch do vlastního bodového území, čímž dal soupeři dva body, než aby hrozilo, že San Francisco z odkopu zaboduje touchdownem.