Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Americký plavec Phelps se blýskl nejlepšími výkony roku

Americký plavec Michael Phelps se blýskl na mítinku v Indianapolis nejlepšími výkony roku na tratích 200 metrů volný způsob a motýlkářské stovce.

Čtyřnásobný olympijský vítěz zaplaval 200 metrů volným způsobem za 1:46,27 minuty a motýlkářskou stovku za 51,75 sekundy. "Chtěli jsme ho dostat zpět mezi absolutní špičku a myslím, že se nám to podařilo. Je tam. Teď už můžeme dolaďovat ostatní věci," konstatoval spokojeně trenér nejúspěšnějšího olympionika všech dob Bob Bowman.
 

Phelps zaznamenal výrazný výkonnostní posun zejména na kraulařské dvoustovce, v lednu na mítinku v Austinu mu naměřili v B-finále čas 1:49,90. V Indianapolis tento čas vylepšil už v rozplavbách. "Samotného mě to trochu překvapilo. Nejlepší světový čas, to beru," konstatoval Phelps, hrdina olympijských her 2008 v Pekingu. Nečekaně až čtvrtý skončil na 200 m volným způsobem Ryan Lochte.
 

Phelps má za sebou několik týdnů trvající přípravu v Colorado Springs. "Jsem v daleko lepší formě než před měsícem a půl, to je jasné. Navíc se mé výkony ustálily. Pokračuji v návratu tam, kde bych měl být," pokračoval Phelps, kterého trenér pochválil i za techniku: "Líbily se mi jeho kraulařské záběry. Poprvé jsem měl pocit, že se vrátil ke svému normálu. I stovka motýlek byla skvělá. Časy na úrovni světových maxim jsou dobrým znamením, pořád ještě je tu ale prostor pro zlepšování."
 

I Phelps cítí, že hlavně na motýlkářské stovce má ještě rezervy. "Nevyšel mi dohmat. Snažím se vyhnout takovým chybám, protože si uvědomuji, co mě můžou stát. Na druhou stranu, když už jsem si podobnou věc dovolil, pak vím, že je tu velká šance toho hodně napravit. Většinu věcí jsem ale dělal správně, posunuji se správným směrem," dodal Phelps.
 

Lochte se představením svého rivala nenechal rozhodit. "Upřímně, nestarám se o to, jak plave Phelps. Pokud se mu daří, tak je to jen dobře, rád s ním soutěžím. Starám se ale v první řadě o své výkony," podotkl jeden z nejlepších plavců uplynulé sezony Lochte.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:30 23:00

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program