NAŠE RUBRIKA

OKRESNÍ PŘEBOR: Dva týmy, jediné hřiště a bratrovražedný souboj

Téma:

Naše rubrika Okresní přebor zavítala na ostré derby vesniček, které leží těsně vedle sebe. Jsou si opravdu blízko. Dokonce až tak, že hrají na společném hřišti. Tím ale zajímavosti, které toto utkání přineslo, zdaleka nekončí.

Asi nejznámějším příkladem týmů, které se dělí o jedno hřiště, jsou slavné milánské kluby AC a Inter a stejně to mají na mladoboleslavsku v Židněvsi a Březnu. Celé je to ale ještě trochu pikantnější. Židněvsi patří hřiště a Březnu zase zázemí stadionku, ale naschvály se nedělají.
 

Co ale v Miláně určitě nemají, je řeka, které teče vedle hřiště. Stejně to měli i ve filmovém Okresním přeboru. Z jedné strany je řeka, z té druhé pak vedou koleje. Pro hráče, kteří dojíždějí, to přináší výhody.
 

"Dřív jsme jezdili autem, nemohli jsme si dát nic. Ve dvě přijede vlak sem a pak si po zápase sedneme, dáme pivko a v sedm jedeme domů," řekl Radim Šimonek, kapitán SK Židněves.
 

Stejně jako v případě milánských rivalů, je to i tady derby se vším všudy a na vedlejší kolej jdou i příbuzenské vztahy.
 

Nejen tvrdá hra, ale i góly byly k vidění. Po faulu ve vápně a proměněné penaltě šla do vedení Židněves. Podruhé udeřila na konci prvního poločasu, když se k odraženému míči dostal tenhle pohotový střelec a bylo to 2:0. Tenhle strhující mač nakonec vyhrála Židněves 3:1. Lepší byla i podle statistik.
 

Související témata:
jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   23:05 01:30
   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   10:40

   Nova Cup - Speciál

Celý program