Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NAŠE RUBRIKA

OKRESNÍ PŘEBOR: Dva týmy, jediné hřiště a bratrovražedný souboj

Zdroj: TV Nova

Naše rubrika Okresní přebor zavítala na ostré derby vesniček, které leží těsně vedle sebe. Jsou si opravdu blízko. Dokonce až tak, že hrají na společném hřišti. Tím ale zajímavosti, které toto utkání přineslo, zdaleka nekončí.

Asi nejznámějším příkladem týmů, které se dělí o jedno hřiště, jsou slavné milánské kluby AC a Inter a stejně to mají na mladoboleslavsku v Židněvsi a Březnu. Celé je to ale ještě trochu pikantnější. Židněvsi patří hřiště a Březnu zase zázemí stadionku, ale naschvály se nedělají.
 

Co ale v Miláně určitě nemají, je řeka, které teče vedle hřiště. Stejně to měli i ve filmovém Okresním přeboru. Z jedné strany je řeka, z té druhé pak vedou koleje. Pro hráče, kteří dojíždějí, to přináší výhody.
 

"Dřív jsme jezdili autem, nemohli jsme si dát nic. Ve dvě přijede vlak sem a pak si po zápase sedneme, dáme pivko a v sedm jedeme domů," řekl Radim Šimonek, kapitán SK Židněves.
 

Stejně jako v případě milánských rivalů, je to i tady derby se vším všudy a na vedlejší kolej jdou i příbuzenské vztahy.
 

Nejen tvrdá hra, ale i góly byly k vidění. Po faulu ve vápně a proměněné penaltě šla do vedení Židněves. Podruhé udeřila na konci prvního poločasu, když se k odraženému míči dostal tenhle pohotový střelec a bylo to 2:0. Tenhle strhující mač nakonec vyhrála Židněves 3:1. Lepší byla i podle statistik.
 

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

 • Nova Sport 2

  • 01:35 02:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   02:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:30

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   15:30

   Ligue 1 Highlights (37)

Celý Program