slzy na pódiu

Překážkář vyhrál pro zemřelou babičku a pořádně to obrečel

překážkář Felix Sanchez
Zdroj: isifa.com

Felix Sanchez vyhrál olympijskou čtvrtku překážek znovu po osmi letech. Téměř pětatřicetiletý Dominikánec proběhl cílem, políbil fotografii své babičky a na stupních vítězů své druhé olympijské zlato pořádně obrečel.

Tohle nikdo nečekal, už mi nevěřili. Hodně lidí mi říkalo, že bych toho měl nechat, ale já jsem to neposlouchal. A teď budou všichni slavit,“ řekl Sanchez, který po doběhu spěchal políbit fotku své babičky Lilian, která ho vychovávala a zemřela před čtyřmi lety, během olympiády v Pekingu.
 

„Slíbil jsem, že získám zlato pro ni. Trvalo mi to čtyři roky. Její fotku jsem měl během finále u sebe, pod startovním číslem,“ přiznal muž, který běžel v tretrách s nápisem „Abuela“, tedy babička.

GALERIE: Felix Sanchez obrečel zlato

1
/
10
Zdroj: isifa.com
GALERIE: Felix Sanchez obrečel zlato - 13

„Když zemřela, zlomilo mi to srdce. Teď jsem stál na stupních vítězů, rozpršelo se a mně připadalo, že to babička pláče štěstím,“ vysvětlil své neobvyklé pohnutí Sanchez.
 

Sanchez v tmavých brýlích skvěle odstartoval a soupeřům nedal šanci. V téměř pětatřiceti letech se stal nejstarším olympijským vítězem na 400 metrů překážek. Dokázal, že věk není překážkou a stal se teprve druhým překážkářem v historii, který na této trati triumfoval dvakrát.
 

Dvojnásobný mistr světa neprohrál v letech 2001 až 2004 ve 43 závodech v řadě a začalo se mu říkat Superman. Tehdy světovou špičku neskutečně válcoval. Ještě na světovém šampionátu v Ósace 2007 byl stříbrný, ale od té doby ho trápila zranění.
 

V Londýně zvítězil v čase 47,63 sekundy, stejným jako před osmi lety v Aténách, před Američanem Michaelem Tinsleym a třetím Javierem Culsonem z Portorika.
 

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: EräViikingit - LASB

   12:30

   Rychlá kola (4)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:25

   Best of LeBron James

   09:25

   World Cup of Pool 2019

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

   13:00

   Fotbal: Grenoble Foot 38 - RC Lens

   14:45

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Toulouse FC

   16:30

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

Celý Program