Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

GALERIE ODMĚNA, NEBO TREST!

KLDR trestá olympioniky: Neuspěl jsi? Jdeš pracovat do dolů

Olympionici KLDR - 2
Zdroj: isifa.com

Sportovci z KLDR měli před olympiádou jasno. Pokud uspějí, dostanou odměnu. Pokud ne, mohli skončit v nelidských podmínkách pracovních táborů.

V KLDR vládne komunismus a lidé své vůdce uctívají jako bohy. Jméno zesnulého Kim Čong-ila a současného vrchního velitele Kim Čong-una znají všichni a běda tomu, kdo by proti nim řekl křivé slovo. Není divu, že všichni medailisté této země při rozhovorech začínali velmi podobně.
 

„Je to nejkrásnější okamžik mého života. Své zlato věnuji velkému vůdci Kim Čong-unovi,“ hlásila zlatá judistka An Kum-ae. „Děkuji vrchnímu veliteli Kim Čong-unovi, to on mi dal sílu, která mi pomohla získat zlato,“ řekl Kim Un-kuk, šampion ve vzpírání, který při své hymně hrdě salutoval.

115

GALERIE: Olympionici KLDR

Zdroj: isifa.com

Olympionici KLDR - 10

Hodnocení:

Tento striktní režim má však mnoho svých temných stran. Když se olympijské vystoupení nepovedle Američanovi, Rusovi, Němcovi nebo Čechovi, sklopí hlavu, bude možná chvíli naštvaný, trochu si poplače, ale zklamání časem zmizí a sportovec si začne užívat atmosféru olympijských her. Vždyť už samotná účast na sportovním svátku je velkým úspěchem.
 

Jenže tyto pocity určitě nemají reprezentanti KLDR. Těm hrozí krutý trest. Server huffingtonpost.com informoval, že za úspěch vláda olympionika štědře odmění. Sportovci se mohou těšit na ledničky, automobily a televize. Pokud však neuspějí, čeká je pracovní tábor.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Tyto informace jsou nepotvrzené a představitelé KLDR se těmto nařčením brání, nicméně v kuloárech se mluví o tom, jak neúspěšní olympionici musí na kobereček. Výsledkem „řádného zasedání“ často bývá vyloučení ze sportovních organizací a následné věznění v místech, kde na ně čeká jen tvrdá práce, drsné podmínky a možná i smrt.

jpz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:00 21:00

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   21:50

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:25

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   23:10

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   01:10

   Off-road Maraton (2)

   01:30

   UFC Now (16)

   02:20

   Element (387)

Celý Program