přivítání olympioniků

Bikera Kulhavého uvedou mezi bohy, Špotákovou čeká povýšení

Jaroslav Kulhavý slaví se zlatou medailí triumf v olympijského závodě.
Zdroj: Getty Images

Přivezli z Londýna celkem deset olympijských medailí a chystají se je slavit. Dočkají se také řady ocenění včetně čestného občanství, povýšení a dokonce udělení božského stavu.

Na Jaroslava Kulhavého čekaly v Ústí nad Orlicí stovky lidí a nikomu nevadilo, že nakonec přijel s hodinovým zpožděním. „Uvedeme ho do božského stavu,“ slíbil starosta Petr Hájek.
 

Praha 9 se chystá udělit čestné občanství modernímu pětibojaři Davidu Svobodovi, oštěpařka Barbora Špotáková se může těšit na další frčky, čeká ji povýšení. „Bude kapitánkou, určitě nejznámější kapitánkou české armády,“ potvrdil ministr obrany Alexandr Vondra.

Skifaři Mirka Knapková a Ondřej Synek si na oslavy počkají. Zlatá Knapková je na dovolené ve Walesu, stříbrný Synek hodlá slavit současně medaili i očekávaného syna. „Je to výhodnější i z ekonomického hlediska,“ uculoval se Synek

Kajakář Vavřinec Hradílek slavil už minulý týden ve své rodné obci Zbuzany, a slavil stylově, slalomem. Za jízdu na koloběžce se startem u popelnice vybojoval další medaili.
 

O osudu posádky bronzového čtyřkajaku zatím není nic známo. Rovnou z letiště se prý přesunuli do vodácké krčmy a od té doby je nikdo neviděl.

Rodná města ale nevítají jenom medailisty. V Terezíně se poděkování dočkala i výškařka Oldřiška Marešová, i když skončila „až“ devětadvacátá.

 

 

Nova.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 02:15

   Element (410)

   02:15

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Leicester Tigers - Gloucester Rugby

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   11:40

   UFC Greatest Fights (4)

   12:05

   UFC Now (27)

   13:00

   Fotbal: Amiens SC - Olympique Lyon

   14:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Racing Strasbourg

Celý Program