Aktualizováno 26.4. 2015 16:24
playoff deptá soupeře

Mrázek zamknul bránu! Opět neinkasoval a zapsal se do historie!

Pro hokejového brankáře asi nelze najít větší úspěch, než zápas s vychytanou nulou a navíc v důležitém utkání play-off.

Petr Mrázek se pro hráče Bolts stává pomalu, ale jistě noční můrou. V maratónu 82 zápasů základní části odešli hráči Tampy Bay jen jedinkrát bez vstřeleného gólu. A věřte nebo ne, onen zápas stál v brance soupeře právě český brankář.

Na konci března si Detroit z floridské destinace odvezl výprask 0:4 a nikdo jistě nečekal, že je třiadvacetiletý rodák z Ostravy bude deptat i nadále.

V právě probíhající sérii Východní konference mezi celky Red Wings a Lightning vede Mrázkova parta už 3-2 a rozhodující krok může udělat v noci z pondělí na úterý.

Noční shutout byl pro českou brankářskou nadějí už druhou nulou v této sérii a s 28 zákroky byl zcela po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu.

"Ve druhé třetině hrála obranná řada perfektně. Vyvíjeli jsme na soupeře neustálý tlak a nepustili jsme je do našeho pásma," pochvaloval si celkově třetí nulu proti Tampě strážce detroitské svatyně.

A přestože na něj v jednom úseku hry nešla střela dlouhých 20 minut čistého času, nikdo jeho výkon z klíčového zápasu rozhodně nezpochybňoval. Stal se totiž teprve pátým gólmanem v historii NHL, který při svém debutu ve vyřazovacích bojích udržel již druhou nulu.

A trenérovi Tampy Jonu Cooperovi se ježí vlasy. Nejofenzivnější tým základní části (262 branek) neskóroval v osmi z předchozích devíti třetin (nepočítaje prodloužení v duelu číslo čtyři).

• 18:55 20:40

Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe