Aktualizováno 4.9. 2011 15:20

VC San Marina: Abraham byl po předchozích karambolech dvanáctý

Motocyklový závodník Karel Abraham dojel v rámci VC San Marina ve třídě MotoGP na 12. příčce. Stejné umístění si připsal Jakub Kornfeil ve třídě do 125 ccm. Hned za ním skončil Miroslav Popov, který v závodě MS poprvé bodoval.

Velkou cenu San Marina silničních motocyklů ve třídě MotoGP vyhrál Španěl Jorge Lorenzo, který byl v čele závodu od začátku až do cíle. Na druhou příčku dosáhl jeho krajan Dani Pedrosa a třetí pozici vybojoval Australan Casey Stoner.

Český závodník Karel Abraham vyrazil do závodu z dvanácté pozice. Nejprve si o příčku pohoršil, ale nakonec se dokázal na 12. místo vrátit a po dvou závodech bodovat. Při domácím Grand Prix a závodě v Indianapolis totiž upadl.

Dva Češi ve stopětadvacítkách mezi elitou

Český závodník Miroslav Popov se po startu ze šestého místa propadl až na dvanáctou pozici a nakonec si ještě o jednu příčku pohoršil. Lépe tak dopadl druhý český reprezentant, Jakub Kornfeil. Ten vyrazil do závodu až ze 17. pozice, ale brzy atakoval první desítku. Tu se mi ale nepodařilo udržet a nakonec projel cílem jako dvanáctý.

První místo si hned po startu vybojoval Španěl Nicolas Terol a držel jej velmi dlouho. Za ním bojovali Němec Cortese, Španěl Vazquez a vítěz kvalifikace Johann Zarco z Francie. Zarco se ze čtvrté příčky posouval na špici závodu a pět kol před koncem už bojoval s Terolem o první pozici.

Tu nakonec dokázal v obrovském souboji ziskat a jako první vjížděl i do cílové rovinky. Byl tak velmi blízko svému prvnímu vítězství v závodě MS. V cílové rovince se ale ohlédl, což jej možná trochu rozhodilo a Terol zaváhání využil. V cíli tak byl nakonec první Španěl o 22 tisícin sekundy.

MS silničních motocyklů, Velká cena San Marina (Misano, San Marino):

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 40:02,164, 2. Zarco (Fr./Derbi) +0,022, 3. Vazquez (Šp./Derbi) +4.932, 4. Cortese (Něm./Aprilia) +9,322, 5. Faubel (Šp./Aprilia) +9,964, 6. Kent (Brit./Aprilia) +12,100,... 12. KORNFEIL (ČR/Aprilia) +31,552, 13. POPOV (ČR/Aprilia) +32,637.

Průběžné pořadí MS: 1. Terol (Šp./Aprilia) 216, 2. Zarco (Fr./Derbi) 185, 3. Viňales (Šp./Aprilia) 161, 4. Cortese (Něm./Aprilia) 160, 5. Folger (Něm./Aprilia) 124, 6. Faubel (Šp./Aprilia) 123,... 11. KORNFEIL (ČR/Aprilia) 53, 27. POPOV (ČR/Aprilia) 3.

Moto2: 1. Marquez (Šp./Suter) 43:08,197, 2. Bradl (Něm./Kalex) +0,619, 3. Iannone (It./Suter) +0,713, 4. De Angelis (San Mar./Motobi) +1,634, 5. Redding (Brit./Suter) +3,275, 6. Smith (Brit./Tech3) +3,436.

Průběžné pořadí MS: 1. Bradl (Něm./Kalex) 213, 2. Marquez (Šp./Suter) 190, 3. Iannone (It./Suter) 112, 4. De Angelis (San Mar./Motobi) 109, 5. Smith (Brit./Tech3) 102, 6. Corsi (It./FTR) 99.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 44:11,877, 2. Pedrosa (Šp./Honda) +7,299, 3. Stoner (Aus./Honda) +11,967, 4. Simoncelli (It./Honda) +17,353, 5. Dovizioso (It./Honda) +17,390, 6. Spies (USA/Yamaha) +18,092, ... 12. ABRAHAM (ČR/Ducati) +40,506.