Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 4. 2014
NADUPANÉ MOTORKY

V obnovené GP Argentiny bodoval z českých jezdců jen Abraham

Abraham
Zdroj: isifa.com

V obnovené Velké ceně Argentiny silničních motocyklů bodoval ze tří českých jezdců jen Karel Abraham. V MotoGP obsadil 13. místo při dalším triumfu obhájce titulu Španěla Marca Márqueze.

Ve třídě Moto3 měli Jakub Kornfeil i Karel Hanika pád hned v prvním kole a na rozdíl od Abrahama letos poprvé na bodovaná místa nedosáhli. Kornfeil dokončil závod na dvacátém místě, Hanika měl v závěru ještě další nehodu a do cíle nedojel.
 

Premiérovým vítězem MotoGP na okruhu Termas de Río Hondo se stal Márquez a v sezoně zůstává neporažen. V závěru svedl úspěšný souboj s krajanem Danim Pedrosou, elitní trojici doplnil další Španěl Jorge Lorenzo.
 

V Argentině se Grand Prix jela poprvé od roku 1999, kdy bylo dějištěm Buenos Aires. Moto3 ovládl osmnáctiletý Ital Roberto Fenati.
 

Kornfeil zadělal na slušné umístění čtvrtým místem v kvalifikaci, ale o šanci na body přišel krátce po startu. Po kontaktu s Italem Francescem Bagnaiou skončil na zemi a pokračoval s velkou ztrátou ve čtvrté desítce. Stejný osud postihl i debutanta v mistrovství světa Haniku.
 

Oba Češi jeli stíhací jízdu pouze s teoretickou nadějí na body. Tři kola před cílem Hanika po "highsideru" opět upadl a závod pro něj předčasně skončil. Kornfeil dojel do cíle dvacátý a na poslední bodované umístění ztratil dvacet sekund.
 

O vítězi se rozhodovalo v dramatickém souboji čtyřčlenné vedoucí skupiny, v níž se v závěru měnilo pořadí téměř v každé zatáčce. Nejostřejší lokty v soubojích "stroj na stroj" projevil Fenati a vyhrál před Španělem Álexem Márquezem a Australanem Jackem Millerem, jenž ovládl předchozí dvě Grand Prix sezony.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:50 20:50

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   20:50

   Večerní Sportovní noviny

   20:55

   Studio NHL

   21:05

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Rychlá kola (4)

 • Nova Sport 2

  • 16:55 19:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program