Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2014
VĚLKÁ CENA ITÁLIE

V Mugellu bodovali Hanika i Abaraham, Kornfeil měl smůlu

Abraham
Zdroj: isifa.com

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil po životní kvalifikaci ve Velké ceně Itálie nebodoval, v závodě Moto3 doplatil na pád soupeře. Nováček v seriálu Karel Hanika si naproti tomu vyrovnal osobní maximum desátým místem, byť mu k němu pomohla hromadná kolize tří jezdců z vedoucí skupiny v posledním kole.

Karel Abraham v královské MotoGP dvanáctým místem vylepšil letošní nejlepší výsledek, i šestý závod sezony vyhrál mistr světa Marc Márquez ze Španělska.
 

Kornfeil díky třetímu místu v kvalifikaci poprvé v životě odstartoval z první řady a od počátku se držel v čelní skupině. Ve čtvrtém kole ale za ním ve skrumáži havaroval italský soupeř Niccolo Antonelli, který při svém třetím pádu ve třetím závodě za sebou zezadu zavadil o stroj českého jezdce.
 

"Díky jeho 'super' brzdícímu manévru do mě vlítl. Jeho motorku jsem za sebou chvíli vláčel, jak byla do mojí zaklíněná," uvedl Kornfeil na svém webu. "V ten moment jsem nevěděl, jestli je to jeho motocykl, nebo končetina. Naštěstí to ale všechno dobře dopadlo a odnesla to jen motorka," dodal.
 

Rozhozený Kornfeil se po kolizi neudržel na trati a ztratil kontakt s čelem. Kroužil pak ve třetí desítce pořadí a později odstoupil. "Měl jsem poškozený blatník, kapotáž a ohnutý výfuk, tak jsem zajel do garáže a bylo hotovo. Další nula kvůli chybě soupeře, to je prostě obrovská smůla," prohlásil.
 

Hanikovi naopak pády soupeřů nahrály do karet. Životní sedmé místo z kvalifikace po startu neudržel a pohyboval se spíše v závěru bodované patnáctky. V úplném závěru ale vytěžil z kolize, do které se zapletli jeho týmový kolega a lídr šampionátu Jack Miller z Austrálie, Álex Márquez ze Španělska a domácí Enea Bastianini.
 

I bez nich pak došlo na strhující dojezd. K radosti italských fanoušků vyhrál potřetí v sezoně Romano Fenati o pouhou setinu před Španělem Isaacem Viňalesem a o 11 tisícin před jeho krajanem Álexem Rinsem, vítězem kvalifikace.
 

Abraham se po startu ze 16. místa probil na bodované pozice a do poslední chvíle bojoval ve skupině o desáté místo. Zaostal za ním o šest desetin, sám za sebou nechal ve fotofiniši o osm tisícin Brita Scotta Reddinga a vybojoval čtyři body.
 

Márquez svedl vyrovnaný souboj s krajanem Jorgem Lorenzem, ale v posledním kole jej nechal za sebou. Čtyřnásobný mistr světa Lorenzo ale slavil nejlepší výsledek v sezoně, dosud byl jen jednou třetí.
 

Za španělskou dvojicí dokončil svůj 300. závod v kariéře domácí idol Valentino Rossi, což mu stačilo k posunu na druhé místo v průběžné klasifikaci o bod před jiného Španěla Daniho Pedrosu.
 

Závod Moto2 vyhrál Španěl Esteve Rabat a po třetím vítězství v sezoně si upevnil vedení v šampionátu.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program