Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

TRAGÉDIE! Jezdec Simoncelli ZEMŘEL po BRUTÁLNÍ NEHODĚ ve VC Malajsie! VIDEO

Zdroj: TV Nova
Témata:

Italský motocyklový závodník Marco Simoncelli se v nedělním závodě Moto GP při VC Malajsie dostal do ošklivé kolize s Colinem Edwardsem a Valentinem Rossim. Ta se mu stala osudnou, i když lékaři usilovně v nemocnici bojovali za záchranu jeho života.

Velká cena Maljsie se dnes 23.10.2011 černým písmem zapala do historie seriálu MotoGP. Při tradičním závodě královské kubatury totiž v neděli došlo ke kolizi, která měla fatální následky pro jednoho ze závodníků. Populární Ital Marco Simoncelli totiž nepřežil kolizi s Colinem Edwardsem a Valentinem Rossim a chvíli po převozu do nemocnice zemřel.

 

Podívejte se na další video z nehody:

 


 

 

Čtyřiadvacetiletý Simoncelli ve druhém kole závodu bojoval o čtvrté místo se Španělem Alvarem Bautistou, když ztratil kontrolu nad svým motocyklem a vylétl z něj přímo do cesty strojům Američana Colina Edwardse a Valentina Rossiho z Itálie. Ti v tu chvíli jeli rychlostí přes 150 km/h a tak nedokázali střetu zabránit a svými stroji Simoncelliho přejeli.

 

Po nehodě zůstalo na asfaltu bezvládně ležet tělo italského závodníka a závod byl na 40 minut přerušen a posléze ukončen.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Otřesený Abraham: Simoncellimu jsme fandili, i když to byl soupeř
Kdo byl TRAGICKY ZESNULÝ Marco Simoncelli, oblíbený dravec s afrem? VIZITKA
 POCTA PRO SIMONCELLIHO! V Itálii začnou všechny zápasy minutou ticha

 

Simoncelli, který byl třetím nejúspěšnějším jezdcem v letošních kvalifikacích, byl ihned po nehodě převezen do nemocnice, kde doktoři usilovně bojovali o záchranu jeho života. Nejčernější předpoklady se ale naplnily a Simoncelli vážným zraněním podlehl v 16:56 místního času (10:56 SELČ).

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Když dorazil lékařský tým, byl už Marco v bezvědomí. Snažili jsme se jej oživit, ale to se nám nepodařilo. O 45 minut později zemřel v nemocnici," uvedl šéf lékařského štábu MotoGP Michele Macchiagodena. "Marco utrpěl vážné zranění hlavy, krku a hrudníku a protože došlo k zástavě srdce, už v sanitce lékaři začali s obnovou srdeční činnosti. V mobilní klinice byl okamžitě intubovaný a také mu byla odebrána nějaká krev z hrudníku. Nic ale nepomohlo a Simoncelli tak musel být v 16:26 prohlášen za mrtvého," dodal.

 

Účastník srážky Colin Edwards vyvázl podle agentury Reuters bez vážné újmy na zdraví, druhý muž zapletený do nehody Valentino Rossi byl dokonce sám schopen dopravit svou motorku do depa a měl by tak být zcela v pořádku.

 

Sportovní svět smutní

 

Zpráva o smrti Simoncelliho zasáhla celý paddock, ale i zbytek sportovního světa. "Když jsem tu nehodu viděl, udělalo se mi špatně," řekl vedoucí muž šampionátu MotoGP Casey Stoner. "Kdykoliv spadne jezdcovi helma, je to špatné znamení," dodal pro BBC.

 

 

Cal Crutchlow, kolega Simoncelliho z MotoGP, napsal na Twitter: "Odpočívej v pokoji Marco. Byl si skvělým jezdcem a skvělým člověkem. Mé myšlenky jsou s jeho rodinou a přáteli, na dnešní den nikdy nezapomenu." S kondolencemi se přidal i pilot F1 Mark Webber. "Odešel báječný talent, který nám všem bude chybět. Myslím na všechny jeho blízké a také kamarády z MotoGP, odpočívej v pokoji," napsal Webber na Twitter.

 

Tragédie citelně zasáhla Dani Pedrosu, který si byl se Simoncellim hodně blízký a také s jeho otcem čekal před nemocnicí. "Při takové tragédii jsou slova zbytečná. Byl jsem tu s jeho otcem, čekali jsme před nemocnicí a jen jsme se objímali. Všichni jsme v šoku, protože hodně často zapomínáme, jak je tento sport nebezpečný. Ve dnech, jako je tento, závodění nemá smysl, nic nemá dnes smysl," řekl smutný Pedrosa.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Smrt Marka Simoncelliho je druhou smutnou událostí tohoto týdne pro motoristický sport. Při závodě série IndyCar v Las Vegas totiž v pondělí zahynul dvojnásobný vítěz Indy 500 Dan Wheldon.

 

 

Simoncelliho smrt je první takto smutnou událostí v seriálu MotoGP od roku 2003, kdy se během Velké ceny Japonska zabil domácí jezdec Hondy Daidžiro Kato. V minulém roce zemřel po podobné nehodě jako Simoncelli závodník ve třídě Moto2 Šoja Tomizawa.

 

 

I když Marco Simoncelli nikdy nevyhrál závod MotoGP patřil k nejoblíbenějším jezdcům na okruhu. Jeho poznávacím znamením byly jeho bujné kadeře a agresivní styl jízdy. Právě díky jeho stylu jízdy často padal, ale právě proto jej také fanoušci milovali. V roce 2008 se stal mistrem světa v kubatuře do 250 ccm. Na vysněný triumf v MotoGP už bohužel nikdy nedosáhne.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program