Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2015 17:37
motogp vyhrál Lorenzo

Těžký pád Abrahama si vyžádal operaci. Co řekl o svém zranění?

Zranění Karla Abrahama
Zdroj: Oficiální zdroj / Instagram.com

Následky nepříjemného pádu, který potkal Karla Abrahama při včerejším dopoledním tréninku na Velkou cenu Katalánska, nakonec českého jezdce do závodu nepustily. Závodník se dokonce musel podrobit operaci.

Včerejší karambol skončil pro Abrahama vykloubeným palcem na levé noze. Zranění si nakonec vyžádalo dokonce chirurgický zákrok, kterému se jezdec podrobil ještě v sobotu odpoledne.

 

„Do závodu dnes bohužel nemůžu nastoupit. Včera odpoledne jsem se podrobil operaci palce v plné narkóze. Doktoři mi vrátili vykloubenou kost do původní polohy a vše museli fixovat nějakými speciálními dráty, které se vrtají do kosti," uvedl Abraham na svých internetových stránkách.

 

I přes nutnost operace ještě uvažoval, že by se závodu přece jen zúčastnil: "Ráno jsem byl ještě na kontrole a chtěl jsem závod zkusit. Nebyl jsem ale uznán způsobilým pro start. Do čtyřiadvaceti hodin po anestezii nesmíte na motorku sednout. Navíc mi z palce čouhají ty dráty, takže by byl asi dost problém s botou. Nebudu teď dělat žádné prognózy, uvidíme," netroufl si odhadnout, jak dlouho bude kvůli zranění chybět.

 

Velkou cenu Katalánska, kterou poznamenala řada pádů, kvůli nimž se nakonec do cíle podívalo jen šestnáct jezdců, pro sebe získal Španěl Jorge Lorenzo před týmovým kolegou Valentinem Rossim. S velkou ztrátou třetí dojel Dani Pedrosa.

TN.cz