Smrž skončil v úvodním závodě MS superbiků v Brně jedenáctý

Český motocyklista Jakub Smrž obsadil v úvodním nedělním závodě mistrovství světa superbiků v Brně 11. místo.

Z vítězství na Masarykově okruhu se radoval Ital Marco Melandri, který v dramatickém souboji porazil svého legendárního krajana Maxe Biaggiho.

Smrž díky pátému kvalifikačnímu času startoval ze druhé řady, ale v průběhu závodu se postupně propadal. Na čele se od začátku držel Biaggi, který chtěl zaútočit na své 11. vítězství v kariéře na svém oblíbeném Masarykově okruhu.

Čtyřicetiletému Italovi vycházel jeho záměr do devátého kola, kdy jej předjel Melandri. Italskou dvojici poté dostihl současný lídr šampionátu Carlos Checa ze Španělska. Ten ve 13. kole využil Biaggiho chyby a na krátkou dobu se dostal na druhou pozici.

Loňský mistr světa se pak vrátil do čela, jenže Melandri zabojoval, v závěrečném kole těsný náskok udržel a potřetí v sezoně zvedl nad hlavu pohár pro vítěze. Na Biaggiho zbylo letos podeváté druhé místo, Checa skončil třetí.

Jediný český zástupce Smrž obsadil 11. příčku se ztrátou 22 vteřin na vítěze.Druhý nedělní závod startuje v 15.30, domácí jezdec vyrazí na trať opět ze druhé řady.

MS superbiků na Masarykově okruhu v Brně:

1. závod: 1. Melandri (It./Yamaha) 40:23,699, 2. Biaggi (It./Aprilia) +0,241, 3. Checa (Šp./Ducati) +0,436, 4. Fabrizio (It./Suzuki) +8,448, 5. Laverty (Ir./Yamaha) +11,863, 6. Badovini (It./BMW) +16,374, ...11. SMRŽ (ČR/Ducati) +22,494.

Průběžné pořadí MS: 1. Checa (Šp./Ducati) 277 b., 2. Biaggi (It./Aprilia) 238, 3. Melandri (It./Yamaha) 220, 4. Laverty (Ir./Yamaha) 157, 5. Camier (Brit./Aprilia) 134, 6. Haslam (Brit./BMW) 128, ...11. SMRŽ (ČR/Ducati) 88.