Smrž obsadil v kvalifikaci páté místo a do závodů superbiků v Brně odstartuje ze druhé řady

Český motocyklista Jakub Smrž obsadil v sobotní kvalifikaci na závody mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně páté místo.

Pole position si vybojoval legendární Ital Max Biaggi, který bude v neděli útočit na své 11. prvenství v kariéře na brněnském automotodromu.

Třífázová kvalifikace, tzv. superpole, vyšla nejlépe čtyřicetiletému Italovi, který je v průběžném pořadí šampionátu na druhé pozici za Carlosem Chekou ze Španělska. Ten v sobotu skončil třetí za dalším Italem Markem Melandrim.

Pátý Smrž zaostal ve třetí fázi, v níž startovalo už jen osm nejlepších, za Biaggiho časem 1:58,580 o necelou vteřinu.

V neděli čekají jezdce dvě jízdy, v nichž budou bojovat o body do seriálu MS. Poprvé se vydají na trať v pravé poledne, začátek druhé jízdy je na programu v 15.30. Každý závod se jede na 20 kol.

MS superbiků na Masarykově okruhu v Brně:

Kvalifikační superpole: 1. Biaggi (It./Aprilia) 1:58,580, 2. Melandri (It./Yamaha) +0,221, 3. Checa (Šp./Ducati) +0,328, 4. Laverty (Ir./Yamaha) +0,475, 5. SMRŽ (ČR/Ducati) +0,961, 6. Fabrizio (It./Suzuki) +1,328.

Nedělní program:
12.00 1. závod
15.30 2. závod

Průběžné pořadí MS: 1. Checa (Šp./Ducati) 261 bodů, 2. Biaggi (It./Aprilia) 218, 3. Melandri (It./Yamaha) 195, 4. Laverty (Ir./Yamaha) 146, 5. Camier (Brit./Aprilia) 125, 6. Haslam (Brit./BMW) 120, ...11. SMRŽ (ČR/Ducati) 83.