Smrž MÁ FORMU, do VC Nizozemska superbiků odstartuje z první řady

Jakub Smrž zajel v kvalifikaci superbiků na Velkou cenu Nizozemska druhý nejrychlejší čas.

Český motocyklista Jakub Smrž skončil druhý v sobotní superpole Velké ceny Nizozemska superbiků, která se rozhoduje o postavení na startovním roštu, a do nedělních závodů tak vyrazí z první řady. Pole position si vyjel Španěl Carlos Checa.

Smrž úspěšně pokračuje v povedeném víkendu, když v pátek ovládl první část kvalifikačního tréninku i úvodní volný trénink. V sobotu byl ve stejných měřeních sil dvakrát druhý a totožnou příčku si zajistil i v superpole.

V její první části sice obsadil až dvanácté, poslední postupové místo do dalšího pokračování, to ale následně vyhrál a na závěr ho o 268 tisícin vteřiny předstihl pouze Checa. Spolu s nimi odstartují z první řady Ir Eugene Laverty a Japonec Norijuki Haga.

Ve druhé řadě se vedle sebe postaví vítěz loňských závodů v Assenu Jonathan Rea z Velké Británie a úřadující mistr světa Max Biaggi z Itálie. Doprovodí je také osmý Marco Melandri, který dlouho usiloval o přední příčky v superpole, než ho zastavila havárie.

První závod Velké ceny Nizozemska superbiků začíná na okruhu v Assenu v neděli ve 12 hodin, druhé klání je na programu od 15.30.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

3. závod MS superbiků, Velká cena Nizozemska (Assen, Niz.):

Superpole: 1. Checa (Šp./Ducati) 1:35,292, 2. SMRŽ (ČR/Ducati) 1:35,560, 3. Laverty (Ir./Yamaha) 1:35,580, 4. Haga (Jap./Aprilia) 1:35,920, 5. Rea (Brit./Honda) 1:36,138.