Rossi po zlomenině nohy podruhé testuje, tentokrát v Brně

Téma:

Italský motocyklový závodník Valentino Rossi v pondělí na brněnském automotodromu zkouší, zda jeho operovaná noha vydrží zátěž a bude moci nastoupit v nedělní Velké ceně Německa.

Devítinásobný mistr světa by měl ve stejný den oznámit, jak test dopadl.
 

Rossi si zlomil nohu 5. června na domácí trati v Mugellu a kvůli tomu přišel už o čtyři závody. Další podniky v nejsilnější kubatuře MotoGP by si už nechtěl nechat ujít, proto musí vyzkoušet, jak na tom zdravotně je. Poprvé od zranění se posadil na motocykl ve středu, kdy na sanmarinském okruhu v Misanu absolvoval 26 kol na superbikovém speciálu Yamaha YZF-R1, ovšem neměl z toho úplně dobrý pocit. Stěžoval si na bolesti v noze i v rameni.
 

Podívejte se, jak Rossi trénoval a co po zkušebních jízdách říkal:

V Brně se po více než třech hodinách na trati a ujetí 46 kol cítil mnohem lépe. "Zraněná noha a rameno už tak moc nebolí. Jsem velmi šťastný, jak to dopadlo, i když jsem ještě cítil bolest a ztrácel sílu. Ale z jízdy mám dobrý pocit," uvedl po ukončení testu Rossi.
 

Při pohledu na jeho chůzi je patrné, že není zcela v pořádku, protože stále se neobejde bez berlí. Přesto živí naději na nedělní návrat do seriálu MS. "Ve středu mě ještě čeká kontrola a rentgen, který zjistí, jak na tom je poraněná noha. Až poté se rozhodnu, zda pojedu na Sachsenringu," pravil Rossi.
 

Populární Ital však už nyní ví, že se do Brna letos ještě vrátí. V neděli 15. srpna se totiž pojede na Masarykově okruhu Velká cena České republiky zařazená do světového šampionátu a na své oblíbené trati nechce chybět. "V Brně už bych měl být v dobré kondici, ale opravdu konkurenceschopný budu pravděpodobně až začátkem září při dalším závodě v Misanu," předpokládal Rossi.
 

Kvůli nucené absenci je jednatřicetiletý jezdec v průběžném pořadí šampionátu ve třídě MotoGP momentálně až sedmý se ztrátou 104 bodů na vedoucího Španěla Jorgeho Lorenza, který je jeho týmovým kolegou. Do konce sezony zbývá odjet 11 podniků.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL All - Star Skills Competition 2017

   23:20 01:05
   01:05

   Hokej: Tomáš Hertl - český smolař

   01:20

   Magazín Evropské ligy 16/17

   02:10

   Best of Luka Doncic

   02:35

   25 - year anniversary Verbier

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:15 01:40
   01:40

   Rychlá kola (5)

   01:55

   UFC Reloaded (26)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:35

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Laurent Koscielny

   11:55

   Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira Povídání s trenérem francouzského fotbalového klubu OCG Nice

Celý program