Rossi plánuje, že se o víkendu v Německu postaví na start

Valentino Rossi
Zdroj: Oficiální zdroj
Valentino Rossi
Téma:

Italský motocyklový závodník Valentino Rossi se ve středu rozhodl, že po nedávné operaci zlomené nohy chce už o víkendu startovat ve Velké ceně Německa.

O úmyslu devítinásobného mistra světa informoval server MotoGP, Rossimu ještě musí návrat schválit šéf lékařů starajících se o závodníky.
 

Rossi se ve středu sešel se svým lékařským týmem, který mu start v nedělní Velké ceně nezakázal. A díky tomu je jednatřicetiletý Ital nadšený, protože má naději, že se po šesti týdnech od zranění postaví na start mistrovského závodu.
 

"Jsem opravdu spokojený, protože moji lékaři si myslí, že už tento víkend mohu jet," uvedl Rossi. "Zítra se ještě setkám se závodním lékařem a potom uděláme definitivní rozhodnutí," dodal obhájce titulu mistra světa v královské kubatuře MotoGP.
 

Na reportáž ze Sportovních novin, kdy Rossi v pondělí trénoval v Brně, se podívejte na videu:

Populární Ital si zlomil nohu 5. června na domácí trati v Mugellu a kvůli tomu přišel už o čtyři závody MS a další podniky by si už nechtěl nechat ujít. Proto dvakrát vyzkoušel, jak na tom momentálně zdravotně je.
 

Poprvé od zranění se posadil na motocykl minulou středu, kdy v San Marinu na okruhu v Misanu absolvoval 26 kol na superbikovém speciálu Yamaha YZF-R1. Tehdy si stěžoval si na bolesti v noze i v rameni. Pro druhou zkoušku si vybral v pondělí Masarykův okruh v Brně, kde kroužil tři hodiny. Za podpory svého týmu odjel 46 kol a cítil se mnohem lépe, i když bez berle se při chůzi ještě neobejde.
 

Kvůli nucené absenci je Rossi v průběžném pořadí šampionátu ve třídě MotoGP momentálně sedmý se ztrátou 104 bodů na vedoucího Španěla Jorgeho Lorenza, který je jeho týmovým kolegou. Do konce sezony zbývá odjet 11 podniků.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:50 04:30

   Fotbal: AS Monaco - FC Nantes

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: EräViikingit - LASB

   12:30

   Rychlá kola (4)

 • Nova Sport 2

  • 02:00 03:30

   Házená: DHB Cup - finále

   09:00

   Best of LeBron James

   09:25

   World Cup of Pool 2019

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

   13:00

   Fotbal: Grenoble Foot 38 - RC Lens

   14:45

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Toulouse FC

Celý Program