Rossi dostal svolení a na start závodu se postaví už o víkendu v Německu

Téma:

Italský motocyklový závodník Valentino Rossi bude šest týdnů po operaci zlomené nohy opět startovat v závodě mistrosvtví světa, který se jede v neděli na německém Sachsenringu.

Devítinásobný mistr světa dostal svolení ke startu od oficiálního lékaře víkendové Velké ceny Německa.
 

Rossi se už ve středu sešel se svým lékařským týmem, který mu start v nedělní Velké ceně povolil. Stejné rozhodnutí slyšel také od Hubera Fischera, který je na Sachsenringu šéflékařem. Jednatřicetiletý Ital se tak postaví na start pouhý měsíc a půl od chvíle, kdy si 5. června při tréninku před domácím závodem v Mugellu zlomil nohu. Přitom podle prvních prognóz měl být mimo až čtyři měsíce.
 

Jenže Rossi se poctivě věnoval rehabilitaci, a přestože doteď chodí s pomocí berle, už v minulém týdnu usedl na motorku. V San Marinu na okruhu v Misanu absolvoval 26 kol na superbikovém speciálu Yamaha YZF-R1. Tehdy si ovšem stěžoval na bolesti v noze i v rameni. Druhý test momentální připravenosti závodit podstoupil v pondělí na Masarykově okruhu v Brně, kde s přestávkami kroužil tři hodiny. Za podpory svého týmu odjel 46 kol a cítil se mnohem lépe.
 

Kvůli zranění přišel Rossi o čtyři starty v mistrovství světa v královské kubatuře MotoGP. V průběžném pořadí šampionátu je nyní sedmý se ztrátou 104 bodů na týmového kolegu Jorgeho Lorenza ze Španělska. Do konce sezony zbývá absolvovat 11 závodů. V neděli 15. srpna šampionát zavítá do Brna, kde se pojede Velká cena České republiky.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:25

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   NHL - Individuální trofeje

   01:45

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

 • Nova Sport 2

  • 22:05 00:45

   World Darts Championship 2020

   00:45

   Zvedni se z gauče (2)

   01:00

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   01:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   01:45

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   09:00

   Freeride World Tour - Hakuba

Celý Program