Aktualizováno 14.8. 2011 14:47

ON-LINE GRAND PRIX ČR: ABRAHAM domácí závod nedokončil. Vyhrál Stoner

VELKÁ CENA ČESKÉ REPUBLIKY - 5
Zdroj: TN.cz

V podrobné ON-LINE reportáži jste mohli sledovat závod MotoGP, který se jel v rámci motocyklové Grand Prix České republiky. Na startu nechyběl jediný český zástupce v královské třídě Karel Abraham.

22. Vítězem VC České republiky ve třídě MotoGP se stal Casey Stoner z Austrálie. S odstupem dojel na druhém místě Ital Andrea Dovizioso. Třetí skončil jeho krajan Marco Simoncelli. Český jezdec Karel Abraham závod kvůli technickým problémům nedokončil.

22. Stoner vjel právě do posledního kola!

19. Třetímu Simoncellimu se stále nedaří dotáhnout na Doviziosa. Naopak začíná ztrácet, takže se mu přibližuje Lorenzo.

18. V jedné ze zatáček se Stonerovi pořádně rozvlnila motorka a div, že Australan neupadl.

17. Za Stonerem se schyluje k velkému souboji o druhé místo mezi Doviziosem a Simoncellim. Ostatní jezdci již zřejmě vypadli z boje o stupně vítězů.

16. V závodě skončil Španěl Bautista, jemuž v jedné ze zatáček podklouzlo kolo.

14. V tuto chvíli se zdají být karty rozdané. Na prvním místě jede s velkým náskokem Casey Stoner. O další místa na stupních vítězů svedou boj Dovizioso, Simoncelli a možná Lorenzo.

12. A Karel Abraham končí ve Velké ceně České republiky. Ze závodu musel odstoupit kvůli technickým potížím.

12. Zajímavý souboj svádí i Valentino Rossi s Alvarem Bautistou, před nímž Ital hájí šesté místo.

11. Za Australanem je ale pořádná mela. Před Lorenza se dostal na druhé místo Dovizioso. Španěla následně předjel ještě Simoncelli, takže Lorenzo je v tuto chvíli až čtvrtý.

10. Stoner už má v čele luxuní náskok 5 sekund.

9. Abraham se momentálně pohybuje na 15. místě, ale má velkou ztrátu na čtrnáctého Capirossiho. Český jezdec se teď může posunout v pořadí snad pouze v případě pádu některého z jeho soupeřů.

8. Lorenzo, který jede jako jediný z čela na motocyklu Yamaha, se dostal před Doviziosa na druhé místo. Drtivá většina jezdců na špici sedlá motocykl Honda.

8. Stoner získává na své pronásledovatele další desetiny. Jeho náskok v tuto chvíli činí už více než 3 sekundy.

6. Stoner jede na prvním místě jako k ohni. Na druhého Dovizioso už si vypracoval více než dvousekundový náskok. Na třetím místě jede Lorenzo, který hájí bednu před dotírajícím Simoncellim.

6. Další pád! V kotrmelcích skončil tentokrát Brit Crutchlow, což znamená Abrahamův posun na 15. místo.

5. Pád! K zemi se bohužel poroučel Karel Abraham, který bude ale v závodě pokračovat.

4. Změna ve vedoucí skupině. Před Lorenza se dostal na druhé místo Dovizioso.

3. Abraham zůstává po pádu Pedrosa na 15. místě, ale ztrácí pouze 0,4 s na Itala Capirossiho. Další půlsekundu má na českého jezdce k dobru Japonec Aoyma.

2. Před Lorenza se dostal do čela závodu Stoner. Na třetím místě figuruje Ital Dovizioso.

2. Pád! Na zemi skončil jeden z velkých favoritů tohoto závodu a vítěz kvalifikace Dani Pedrosa.

1. Změna na prvním místě. Před Pedrosu se dostal Lorenzo.

1. Start se povedl i Karlu Abrahamovi. Český jezdec se dostal před Francouze De Punieta.

1. kolo Závod byl odstartován! Po skvělém startu udržel první místo Dani Pedrosa. Před jeho krajana Jorgeho Lorenza se na chvíli dostal třetí muž kvalifikace Australan Casey Stoner, ale Lorenzo si vzal druhé místo zpět.

13:59 Jezdci nejprestižnější kategorie MotoGP v tuto chvíli krouží po Masarykově okruhu v zahřívacím kole.

13:58 Vítejte u posledního závodu Grand Prix České republiky.

Pro Karla Abrahama byla kvalifikace na domácí Grand Prix jako vystřižená ze zlého snu. Skončil v ní na posledním, tedy 17. místě. V jejím závěru, kdy se snažil posunout dopředu, navíc upadl. Karambol i mizerné umístění Abrahama pořádně naštvalo. Český jezdec slibuje, že se bude chtít posunout dopředu a pokud možno, co nejvíce.

"Půjdu do toho naplno. Nemá cenu řešit, že bych měl bezpečně dojet. Chci co nejlepší výsledek a budu se snažit před někoho dostat. Každá pozice, o kterou se posunu dopředu, bude dobrá. Doufám, že se vytvoří skupina alespoň čtyř jezdců a budou souboje. To je nejzábavnější," řekl před závodem odhodlaně Abraham.

Z prvního místa odstartuje španělský jezdec Dani Pedrosa, který zvítězil v kvalifikaci před svým krajanem Jorgem Lorenzem a Australanem Caseym Stonerem.